تکنولوژی

برنامه اپل برای صنعت خودرو

شگفتی و تعجب همگان با انتشار هرچه بیشتر اخبار در باره پروژه Apple Car  بالا می رود . پیش از هرچیزی نیاز است که بندانید در سال گذشته کمپانی اپل ۱۰۰۰ نیروی کار جدید را استخدام کرده است تا برروی پروژه Project Titan  کار کنند . در این میان بسیاری معتقد هستند که این نام رمز ، برای پروژه ساخت پلتفرم خودروهای خودران اپل می باشد که شاهد عرچه چنین فناوری به دست اپل خواهیم بود.

برنامه های اپل برای آینده ی صنعت خودرو فراتر از ساخت اتومبیل به نظر می رسد

اما اپل سال گذشته صدها نفر از این نیروهای جدید را اخراج کرد، بر همین اساس دیدگاه های متفاوتی بین تحلیلگران شکل گرفته است، از جمله اینکه شاید شرکت ساکن کوپرتینو شانس خود را برای ساخت پلتفرم خودرو آزمایش کرده و به دلیل وجود مشکلاتی از ادامه ی آن منصرف شده است.

برنامه اپل برای صنعت خودرو

از طرف دیگر، یکی از نویسندگان سایت مشهور بیزنس اینستایدر اخیراً به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد اپل یک دفتر کار مخفی در شهر برلین آلمان را به طور کامل به امروز مربوط به حمل و نقل اختصاص داده است؛ دفتری که تمام کارکنان آن متخصصین صنعت خودرو و نقشه برداری هستند.

برنامه اپل برای صنعت خودروهای خودران

اپل اگر می خواهد پیشتر از آنچه که اکنون رشد کرده است رشد کند باید به دنبال بازاهای بزرگتری باشد اهمیت بازار پنج میلیون دلاری را نمی توان دست کم گرفت . با توجه به ابعاد فعلی اپل ، بازارهای چندانی هم دیگر نیستند که مناسب برای رشد و گسترش اپل باشند .

به عنوان مثال به اپل واچ توجه کنید با توجه به اینکه در بازار ابزارهای پوشیدنی موفقیت خیره کننده ای را کسب کرده است اما در مقایسه با دیگر فروش های اپل آنچنان موفق و پر در آمد برای اپل نبوده است .

موضوع ساخت پلتفرم مربوط به حمل و نقل که اپل به دنبال آن است موضوع قابل تاملی به نظر می آید . چرا که اگر خودروهای آینده نیاز به راننده نداشته باشند  پس رانندگان فعالی چگونه زمان خود را در مسیر صرف خواهند نمود ؟ و این همان پرسشی است که ذهن همگان را به خود مشغول کرده است و کمپانی اپل به دنبال خلق پاسخ آن می باشد.

در چنین آینده ای، خودروها به انواع امکانات ارتباطی، تفریحی و حتی کاری نیاز خواهند داشت و برنده آن کسی است که از قبل پیشبینی های لازم را کرده باشد و با دست پر به میدان رقابت آینده وارد شود.

 

منبع : بخش تکنولوژی وبلاگ ایرانی طرح

 

حراجمعه سابین سرور

بهنام باقری

بهنام باقری هستم 5 سالی میشه که در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به صورت تخصصی فعالیت میکنم و هم اکنون در شرکت ایرانی طرح مشغول به کار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا