تکنولوژی

هوشمند سازی یک سوم تلفن های همراه به هوش مصنوعی تا سال ۲۰۱۹

به گزارش دیجی تایمز تکنولوژی هوش مصنوعی قرار است تا پایان سال جاری راه خود را ۳۰ درصد موبایل های هوشمند باز کند.

به گفته این موسسه راهکارهای مبتنی بر سخت افزار که از پردازنده های مجزا به عنوان هوش مصنوعی بهره میبرند به طور گسترده ای فراگیر شده و  نسبت به راهکارهای محدود و نرم افزاری پیشین رو به رشد میباشد. در آینده ای نزدیک بر این باور هستیم که تقاضا برای واحدهای پردازش عصبی که در ساخت شبکه های عصبی بکار میروند با پیشرفت و افزایش روبرو شود .دلیل اصلی آنرا هم میتوان در محبوبیت سرویس های هوش مصنوعی مانند تشخیص تصویر ، پردازش صوتی و تشخیص چهره جستجو کرد.

هوشمند سازی یک سوم تلفن های همراه به هوش مصنوعی تا سال ۲۰۱۹

 

ظهور پردازشهای عصبی به خاطر کاربرد فراوان آنهاست. به عنوان مثال چیپ هواوی دارای واحد پردازش عصبی مجزایی است که توسط شرکت Cambrian ساخته شده است.ولی اسپاندراگون ۸۳۵ از پردازنده دیجیتال سیگنال Hexagon بهره مند شده که با تغییر سخت افزاری و چند کدنویسی متفاوت کارایی تازه ای یافته است . در این نوع پردازنده از سیلیکون اختصاص یافته کایرین ۹۷۰ ، هکساگون  را به شکلی مقتدرانه در تست پردازش هوش مصنوعی و تشخیص تصویر شکست میدهد.

هوشمند سازی یک سوم تلفن های همراه به هوش مصنوعی تا سال ۲۰۱۹

 

در حال حاظر برخی شرکت ها مانند اپل به استفاده از راهکارهای نرم افزاری علاقه مندند که در ساخت چیپست سیلکون مخصوص ندارند در عوض منابع لازم برای پردازش هوش مصنوعی را از پشت سیستم اصلی دریافت میکنند در جمع بندی باید گفت که تکنولوژی هوش مصنوعی به سرعت در حال تغییر ماهیت و تبدیل شدن از تجملات به ملزومات در موبایل های هوشمند میباشد. در حال حاضر شرکت های بزرگ در حال ترسیم آینده ای هستند که میتوانند تاثیر مهمی در زندگی روزانه مردم داشته باشند.

از توجه شما به مقاله هوشمند سازی یک سوم تلفن های همراه به هوش مصنوعی تا سال ۲۰۱۹ متشکریم

با ما در شبکه های اجتماعی همراه باشید

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا