آموزش سئو

بک لینک و اهمیت آن در سئو

با سلام و وقت بخیر خدمت کاربران محترم ایرانی طرح

بک لینک یک لینک خروجی از صفحه سایت به سایت دیگر میباشد. اگر از لحاظ سئو بررسی کنیم هر چقدر تعداد بک لینک به یک صفحه بیشتر باشد اهمیت آن صفحه در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر نیز بیشتر خواهد بود.

بک لینک مفید

در یک تعریف ساده بک لینک مفید به بک لینک‌هایی  میگوییم که از سمت یک نویسنده و یا مدیر سایت های دیگری به سمت سایت شما مرجوع میشود ، گفته می‌شود.

در تعریف بک لینک گفتن این نکته حائز اهمیت در مفید و یا غیر مفید بودن بک لینک نوع سایتی است که از آن سایت به سایت شما لینک داده شده است. مثلا سایتی که به سایت شما بک لینک زده است نباید سایت حاوی اسپم و بی اعتباری باشد.

بک لینک و اهمیت آن در سئو

یا به سایت دیگر نباید لینک های زیاد داشته باشد و لینک های بک لینک زده شده حتما باید با موضوع سایت شما مرتبط باشد. در اینجا باید پرسید که آیا ممکن است یک لینک مضر باشد یا خیر؟ پاسخ مثبت میباشد.

اینترنت پر از سایت های که با دریافت و یا ایجاد لینک های غیر مرتبط Anchor Text سایت شما و همه سایت ها را انقدر تکرار میکند که به نتایج اول گوگل راه پیدا کند و بعد از مدتی گوگل چنین سایت هایی را به عنوان اسپم شناخته و از نتایج حذف میشوند. در اینجا باید گفت که بک لینک های زده شده برای شما مضر میباشد. Anchor Text انکر تکست همان کلمه یا عباراتی میباشد که به سایت دیگر لینک داده میشود.

بک لینک و اهمیت آن در سئو

بک لینک با کیفیت و مؤثر چگونه است؟

اگر یک سایت با انکر تکست مرتبط به سایت شما لینک بزند  همانند یک پالس برای گوگل عمل میکند و این انکر تکست با این صفحه و سایت مرتبط میباشد و گوگل آن کلمه را با توجه به فاکتورهای دیگر در اولویت نتایج جستجو قرار می‌دهد. فاکتورهای بک لینک از سایت شما به سایت دیگر به شرح زیر میباشد:

Domain Authority 

این گزینه توسط شرکت MOZ ایجاد شده که شامل سن دامنه ، تعداد لینک‌های ورودی ، فعالیت سایت در شبکه‌های اجتماعی ، کیفیت لینک‌ها و … در افزایش و یا کاهش آن میباشد.

بک لینک و اهمیت آن در سئو

Page Authority

همانند  Domain Authority میباشد که شرایط سایت را برای بهبود همان صفحه در نظر میگیرد.

تعداد لینک‌های داخل صفحه

گوگل لینک های خروجی صفحات از لحاظ تعداد و نوع لینک ها بررسی میکند .

دریافت لینک از سایت‌های داخلی یک کشور

در صورتی که لینکی از صفحات با دامنه ملی به سایت فارسی شما ارجاع شود گوگل در نتایج جستجوی فارسی سایت شما را در اولویت قرار میدهد.

از توجه شما به مقاله بک لینک و اهمیت آن در سئو سپاسگذاریم.

سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا