آموزش دامنه ها

آموزش تغییر DNS در ایرنیک

با سلام و وقت بخیر خدمت کاربران ایرانی طرح

برای اینکه بتوانید دامنه خود را به هاست متصل نمایید بعد از ثبت دامنه  باید DNS هایی که شرکت ارائه دهنده هاست به شما داده است را در سایت ایرنیک تنظیم کنید. در این مقاله نحوه تغییر DNS در سایت ایرنیک را برایتان آموزش میدهیم.

DNS چیست ؟

DNS یا Domain Name System یک پروتکل شناخته شده در عرضه ی شبکه های کامپیوتری و مخصوصا اینترنت می باشد. DNS بدین صورت کار میکند که نام دامنه هایی مانند iranitarh.com به IP تبدیل میکند. یا در یک تعریف با DNS میتوانیم نام دامنه را به آدرس IP تبدیل کنیم و وظیفه ی اصلی DNS  در ارتباط بین آدرس های IP  نام سیستم کاربران و وب سایت ها و حوزه های مربوطه می باشد.

ایرنیک چیست؟

ایرنیک IRNIC ؛ کارگزار و مرکز رسمی ثبت دامنه در ایران می باشد که  انواع شناسه های نیک یا NIC-Handle به کاربران ارائه میدهد. برای ثبت دامنه های ملی  برخلاف دامنه های بین المللی شرایط و قوانین خاصی وجود دارد که این قوانین توسط شرکت ایرنیک تعیین شده اند . بدین ترتیب تمامی کاربران باید برای ثبت دامنه های ملی با پسوند های مختلف در ابتدا قبل از انجام هر اقدامی نسبت به عضویت در این سایت و ثبت یک شناسه ی نیک با توجه به نوع پسوند دامنه ای که نیاز به ثبت آن دارند اقدام نمایند. این شناسه رایگان می باشد و برای ایجاد آن نیاز به پرداخت هزینه و صرف زمان زیادی نخواهید داشت.

آموزش تغییر DNS در ایرنیک

در ابتدا وارد پنل کاربری خود در ایرنیک شوید و سپس در صفحه ی تنظیمات دامنه از قسمت سامانه ی نام دامنه DNS بر روی دکمه ی ویرایش ردیف های کارگذاری نام و میزبانی دامنه کلیک نمایید.

 

آموزش تغییر DNS در ایرنیکدر صفحه ی کارگزار نام و میزبانی دامنه از قسمت تنظیمات سامانه ی نام دامنه  DNS  در بخش  کارگزار دامنه  NS Record  مانند تصویر در ستون نام کارگزار، ردیف های ۱ و ۲ را با DNS های ارائه داده شده شرکت هاستینگ تکمیل نمایید. در آخر بر روی دکمه ی  اعمال کلیک نمایید تا تنظیمات ذخیره شوند.

آموزش تغییر DNS در ایرنیک

با تشکر از همراهی شما با مقاله آموزش تغییر DNS در ایرنیک 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا