آموزش دامنه ها

آموزش رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ در SSL

با سلام و احترام خدمت همراهان همیشگی شرکت ایرانی طرح

گاهی اوقات ممکن است بعد از نصب و پیکربندی گواهینامه SSL بعد از وارد شدن به سایت با پیغام زرد رنگ یا همان اخطار به جای علامت سبز رنگ در داخل دایره مواجه شوید.

این خطا به این دلیل است که سایت ناامن بوده و با وجود SSL و نصب بودن آن امنیت سایت تایید نمی شود. در این مقاله نحوه رفع خطای زرد رنگ SSL را بررسی میکنیم .

آموزش رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ در ssl

آموزش رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ در SSL

روش اول

برای رفع مشکل اخطار زرد رنگ SSL باید صفحات خود را از لحاظ وجود پروتکل ناامن HTTP بررسی کنید و در اینجا منظور از این پروتکل باید آدرس هایی که با HTTP آغاز میشود میباشد .

برای مثال http://www.domain.com از لحاظ SSL ناامن بوده ولی https://www.domain.com امن میباشد.

برای بررسی و پاکسازی پروتکل ناامن HTTP باید لینک تصاویر و آدرس هایتان را از آدرس http://www.domain.com به آدرس https://www.domain.com تغییر دهید.

آموزش رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ در ssl

برای اینکار باید اول لینک آدرس ها به جای //:http دو علامت  // قرار دهید تا این پروتکل از صفحات شما پاکسازی شود. بعد از آن مشاهده میکنید که علامت گواهی SSL به حالت قفل سبز رنگ در می آید.در این حالت تمامی تصاویر و فایل ها شامل فایل های جاوا ، CSS و … همچنین لینک های دیگر استفاده شده در سایت شما باید به صورت HTTPS فراخوانی شده باشد. برای اینکار ابتدا وارد سایت https://gtmetrix.com شوید و سایت خود را آنالیز کرده و بعد از بررسی در صفحه باز شده نتیجه بررسی را مشاهده خواهید کرد. با استفاده از تب Waterfall آدرس سایت ها را میتوانید مشاهده کنید و لینک های بدون قفل را در آنجا بیابید و در سایت خود اصلاح کنید. بعد از اینکار تمامی لینک ها به رنگ سبز درخواهد آمد.

آموزش رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ در ssl

روش دوم

با مرورگر گوگل کروم سایت خود را باز کرده و در قسمتی از صفحه روی سایت خود راست کلیک کرده و inspect را کلیک کنید و در صفحه باز شده تب Consule را انتخاب کنید. در اینجا تمامی خطاها و اخطارها صفحه ای که باز کرده اید به شما نمایش داده می شود و میتوانید موارد را برطرف کنید بخصوص موارد که با عبارت Mixed Content نمایش داده میشود. بعد از اتمام مراحل عیب یابی سایت شما  در حالت HTTPS با قفل سبز رنگ به نمایش خواهد آمد.

از همراهی شما عزیزان با مقاله آموزش رفع مشکل علامت هشدار زرد رنگ در SSL نهایت تشکر را داریم.

سوالات خود را با ما در میان بگذارید .

 

حراجمعه سابین سرور

۲ دیدگاه

  1. من اين مشكل را براي يكي از سایت هام دارم وقتی افزونه Wp rocket را غيرفعال كرىم قفل سايت سبزرنگ شد و وقتی که دوباره این افزونه را نصب کردم دوباره این علامت زردرنگ روی قفل پدیدار شد. آیا نباید از این افزونه استفاده کنم. شما چه راهکاری برای حل این مشکل پیشنهاد می دهید و چه افزونه ای را برای سرعت سایتم استفاده کنم؟
    سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا