وردپرس

توضیحات متا در وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟

توضیحات متا در ورد پرس

محتوای نوشته شده شما در وبسایت ها توسط گوگل بوسیله محتوای متا ارائه میشود تا بتواند مطالب را به خوبی به کاربران معرفی کند در نتیجه ما برای آنکه بخواهیم بازدید مطالب و نوشته ها  را ارتقا دهیم باید از توضیحات متای خوب و واقعی برای کاربران استفاده کنیم. ما میتوانیم با استفاده از افزونه متا (Yoast SEO ) بهترین توضیحات را برای وبسایت خودمان ارائه دهیم پس قدم اول ما برای رسیدن به هدفان دانلود افزونه (Yoast SEO ) میباشد.

شکل کلی توضیحات متا را بصورت زیر تعریف میکنیم :

 

توضیحات متا

توضیحات متای خوب برای مقاله ورد پرس چه ویژگی هایی دارد؟

ما برای اینکه بخواهیم یک مقاله خوب و کابر پسندی ارائه دهیم باید به چند نکته توجه کنیم :

حداقل کاراکترها باید ۱۵۵ عدد و یا بیشتر باشد

ما برای توضیحات مان در افزونه (Yoast SEO) اندازه دقیقی را نمیتوانیم در نظر بگیرم. پس بهتر است توضیحات خود را بشکل مختصر و مفید ارائه دهیم.در افزونه (Yoast SEO) مقدار توضیحات کافی به رنگ سبز به نمایش درمیاید یعنی ما باید مطلبان را تا جایی ادامه بدهیم که رنگ نوار به رنگ سبز در آید.

مرتبط سازی نوشته ها با موضوع

مطالب ما در بخش متا باید به گونه ای باشد که مرتبط با موضوع مطلب باشد که بتواند کاربران را به مطلب جذب کند نه هر نوشته ای .

Call To Action

منظور از Call To Action نوشته هایی مانند مطالب بیشتر ، دانلود رایگان ، دریافت و … هستند که تشویق و تحریک و ترغیب به موضوع میکند و به این نکته باید توجه داشت که ما نباید سر کاربر کلابه بزاریم که صفحه خالی باز کرده و نمره منفی دریافت کنیم!

 نوشتن نکات کلیدی در محتوا

اگر بخواهیم تعداد مشاهده کاربران را افزایش دهیم نوشتن مشخصات کلیدی برای مثال در معرفی یک محصول قیمت محصول میباشد که کاربران همیشه دنبال چنین چیزی میگردند.

ساختار محتوا

همانطور که در بخش Call To Action اشاره شد کاربران همیشه دنبال مطالبی هستند که آنها را تشویق و تحریک و ترغیب به موضوع مد نظرشان میکند ما باید همیشه این نکته مهم را مد نظر بگیریم که نوشته خود را بصورت جذاب و کاربر پسندانه مطرح کنیم که از کاربر همیشه نمره مثبت دریافت کرده و رتبه خود را افزایش دهیم نه اینکه منفی گرفته و به سطح پایین سقوط کنیم!

کلمات کلیدی متا

توجه بیشتر به کلمات کلیدی

کلمات کلیدی ما مهم ترین نکته در توضیحات متا هستند پس هرگز نباید از بکار بردن کلمات کلیدی غافل شویم.

انحصاری بودن توضیحات متا

با توجه به پارامترهایی که اشاره شد ما باید توضیحات را انحصاری و متناسب با نوشته مورد نظر بنویسیم و نباید در چند صفحه به یک شکل نوشته شود.

عیب یابی متا

عیب یابی توضیحات متا

ممکن است در ما در توضیحات خود ۲ مشکل داشته باشیم که آنها را باید بررسی کنیم :

عدم نمایش توضیحات متا

هر وقت در توضیحات خود از مطالب تکراری و کپی یا غیر مرتبط با موضوع استفاده کنید ممکن است ربات گوگل آنها را به رسمیت نشناخته و  یک سری توضیحات جداگانه از متن انتخاب کرده و به نمایش میگذارد.

توضیحات جداگانه در شبکه های اجتماعی

(Yoast SEO ) دارای قسمت های جداگانه ای برای شبکه های اجتماعی است که میتوانید برای توضیحات متفاوت از آن استفاده کنید.

نتیجه گیری 

توضیحات متا دارای ویژگی های بسیار مهمی است که ما باید برای بثمر رسانیدن مطالب خود از آن استفاده کنیم.

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا