آموزش سئوآموزش ها

فاکتور های سئو – قسمت ۲۰

آموزش سئو و بهینه سازی سایت

 

۹۶-رشد مثبت لینک های هدایت شده به سایت شما مهم است.

به احتمال زیاد شما هم دوست دارید با خرید لینک از سایت های با رتبه بالا سایت خودتان را بالا بکشید و رتبه دریافت کنید. اما این نوع لینک بیلدینگ از نظر گوگل کاملا غیرقانونی است و میتواند شما را جریمه کند.

یکی از روش هایی که شما باید در لینک بیلدینگ به آن توجه کامل داشته باشید استراتژی در خرید لینک ها است. گوگل تنها از یک راه میتواند تخلف شما را ثابت کند و آن زمانی است که شما در طول یک مدت معین از چندین وب سایت معتبر لینک تهیه میکنید و سپس بعد از گذشت این یک ماه دیگر این لینک ها را نمیخرید تا همچنان برای شما ترافیک ارسال کنند و بازدید داشته باشند. بنابراین گوگل این کار شما را متوجه شده و درپرونده شما این را تخلف محسوب می کند.

حال برای اینکه این روش تخلف تکرار نشود شما بایستی از سایت هایی که لینک تهیه میکنید بجای یک یا دوماه هزینه ۱ سال ان را پرداخت کنید تا طی یکسال آینده خیال شما راحت باشد و گوگل نیز شما را متخلف نشناسد. این را نیز اصلا فراموش نکنید که اگر لینک خریداری کنید اما اصلا هیچ محتوای ارزشمندی در سایت خود منتشر نکنید این لینک ها بی تاثیر خواهند بود و طبق تجربه های کسب شده در طی چندین سال ، برای شما عواقب معکوسی را نیز در پی خواهد داشت. قبل از خرید هرگونه لینک از یک متخصص سئو کمک بگیرید و از هزینه مشاوره آن ها نیز نترسید . اگر شما یک سال باشد که سایت دارید آنان بیشتر از یک دهه تجربه دارند.

 

۹۷-اگر لینک هایی که به سایت شما لینک داده شده اند کم شود به رتبه سایت شما تاثیر می گذارد.

شاید شما یک ماه پیش در یک سایتی تبلیغی گذاشتید که میتواند از نوع بنری و حتی از نوع تبلغیات لینکی باشد ، اما این ماه نمیتوانید بدلیل بالا بودن هزینه و نداشتن پول کافی آن را تمدید کنید.بنابراین در سایتی که شما تبلیغی گذاشته بودید یک لینک ایجاد شده بود که با تمدید نکردن و خرید نکردن مجدد آن تبلیغ این لینک شما پاک خواهد شد. مثال معروفی است که میگویند باد آورده را باد میبرد. که می شود با این مثال این فاکتور را مقایسه کرد.

بنابر این به یاد داشته باشید برای خرید لینک برای سایت خود حتما استراتژی داشته باشید که نیاز به هزینه بالایی دارد.

 

۹۸- به عمر لینک هایی که به شما داده می شوند توجه کنید که این مورد بسیار مهم می باشد.

اگر قصد دارید به زبان خودمان تقلب کنید ، و یا بجای اینکه لینک طبیعی بگیرید لینک خرید کنید ، پیشنهاد میکنیم که ازهرجایی که لینک خرید میکنید حداقل یکساله لینک خرید کنید ، زیرا گوگل به این مطئله بسیار حساس است که عمر لینک های شما چقدر است. بطور مثال ممکن است شما در یک سایتی تبلیغ لینکی میگذارید و لینک میگیرید ، شاید در ماه های اول به شما نتیجه مطلوبی ندهد ، اما میتوان گفت اگر در سایتی معتبر و با رتبه خوب تبلیغ گذاشته باشید بعد از ۳ ماه تاثیر لینک را دریافت میکنید. بنابر این سعی کنید لینک های خریداری شد را حداقل به مدت ۱ سال یا بیشتر خرید کنید تا براحتی حذف نشوند. و این نکته را نیز درنظر داشته باشید که لینکی را خرید کنید که از عهده هزینه های آن برآیید تا بعد ها به مشکل برنخورید.

 

۹۹- سعی کنید حتی الامکان از وبلاگ ها لینک دریافت نکنید. از وب سایت های معتبر لینک دریافت کنید.

سئوکارهای قدیمی وقتی پروژه سئو می گرفتند چندین وبلاگ میساختند که  اون زمان تعداد لینک های یک سایت مهم بود ،این سئو کارها وبلاگ میساختند چندین مطلب داخلش مینوشتند. بعد ازینکه این مطالب در گوگل رتبه میگرفتند این سئوکار ها به این سایت که برای سئو گرفته بودند ، لینک میدادند و این لینک ها طبق الگوریتم آن زمان گوگل و سایر موتورهای جستجو تبدیل به لینک های مفید برای سایت موردنظر می شدند و این سایت مورد نظر نیز رتبه بالایی میگرفت ، چون آن زمان تعداد لینک ها تاثیر بیشتری داشت اما الان این قضیه برعکس شده و تعداد لینک های شما مهم نیست بلکه اکنون لینک های معتبر شما شرط است.

بنابراین سعی کنید از وب سایتهای معتبر و با رتبه خوب و بالا لینک دریافت کنید.

۱۰۰-سعی کنید سایت خود را در دایرکتوری هایی مانند dmoz ثبت کنید.

به احتمال زیاد شنیده باشید که ثبت سایت در دایرکتوری ها دیگر موثر واقع نیست و بی ارزش است. اما ما به شما اطمینان می دهیم اگر شما در داخل دایرکتوری های ملی و بین المللی سایت خود را ثبت کنید و لینک سازی انجام دهید ، به مرور زمان این لینک های بیارزش برای شما چندین لینک با ارزش تولید میکنند که تاثیرش را شاید بعد از چندین ماه مشاهده کنید.

نکته بسیار مهم : سئو چیزی نیست که با عجله آن را کسی انجام دهد و تا ۱۰۰ سال در گوگل باقی بماند. تا زمانی که گوگل به کار خود ادامه می دهد سئو نیز ادامه خواهد داشت و سئو تنها مختص گوگل نیست ، اما این فاکتور های ذکر شده ۹۸ درصدشان تنها برای محبوب کردن سایت خود در گوگل است.

 

حراجمعه سابین سرور

اسفندیار سلیمانی

نزدیک به 10 سال هست که تو زمینه برنامه نویسی وب و سرور داره فعالیت میکنه. اهل ریسک های خطرناک هست و اصلا تو خودش محدودیت نمیبینه. عاشق شرکتیه که تاسیسش کردن. اسفندیار عاشق پیشرفت و یادگیریه و هر ثانیشو دوست داره پیشرفت کنه.

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا