آموزش هاست

آموزش رفع خطای ۴۰۳

با سلام خدمت کاربران محترم وبلاگ ایرانی طرح

خطای ۴۰۳ forbidden error از جمله خطاهای رایج هاست و به معنی ممنوع بودن میباشد و این خطا یک کد HTTP status واز نوع کدهای ۴xx میباشد و بدین معنیست که دسترسی به صفحه یا منبعی که در تلاش برای رسیدن به آن میباشید به دلایل مختلفی امکانپذیر نمیباشد و این موضوع ممکن است به دلایل افزایش امنیت ، تحریم ها ، تنظیمات نامناسب هنگام خرید هاست خطاهای نرم افزاری و یا انسانی میباشد.

اشکال مختلف خطای ۴۰۳ forbidden

خطای ۴۰۳ به انواع مختلف ظاهر میشوند و رایج ترین نمونه های خطا به شکل زیر ظاهر میشوند.

  1.  ۴۰۳ Forbidden
  2. HTTP 403
  3. Forbidden
  4. Error 403
  5. HTTP Error 403.14-Forbidden
  6. Error 403-Forbidden
  7. HTTP Error 403-Forbidden
  8. Forbidden:You don’t have permission to access on this server

خطای ۴۰۳ forbidden error همانگونه در پنجره نمایشگر همه مرورگرهای وب به شکل بالا نمایش داده میشود.

آموزش رفع خطای 403

دلایل بروز خطای ۴۰۳ و نحوه رفع خطا

۱- در ابتدا خطاهای احتمالی که باعث بروز خطا میشود را بررسی کنید و از درست بودن آدرس سایت اطمینان حاصل کنید. فقط درست بودن دایرکتوری کافی نمیباشد و بیشتر وبسایت ها به گونه ای طراحی که امکان باز شدن سایت ها از طریق پوشه ها و دایرکتوری ها در آن وجود ندارد. پس وقتی که سعی در نمایش یک پوشه یا صفحه خاص دارید مواجهه با یک پیام  ۴۰۳ Forbidden طبیعی و غیرقابل انتظار میشود. این دلیل رایج ترین دلیل برای یک سایت در مواجه شدن با خطای ۴۰۳ Forbidden میباشد.

۲- حافظه پنهان یا به اختصار کش سیستم خود را پاک کنید. در هنگام ورود به سایت ها مقداری از سایت در مرورگر کش میشود و ممکن است بازدید مجدد شما از سایت با خطای ۴۰۳ Forbidden مواجه میکند.

۳- به وبسایت خود وارد شوید و کارهای عادی خود را انجام دهید در صورت برخورد با خطای ۴۰۳ Forbidden یا همان خطای ۴۰۳ بدین معنی است که شما باید دسترسی کامل مانند ادمین سایت داشته باشید.

۴- کوکی های اضافی مرورگر خود را پاک کنید مخصوصا در مواردی که بصورت معمولی وارد میشوید و وارد شدن دوباره شما در آخرین مرحله کار نمیکند.

۵- در بعضی موارد ممکن است خطای ۴۰۳ Forbidden بصورت اشتباه تنظیم شده است و یا دسترسی به سایت برای افراد خاصی تنظیم شده باشد ولی دسترسی به سایت برای شما هم ضروری میباشد و مدیر سایت از آن آگاهی ندارد در این صورت با مدیریت سایت تماس بگیرید.

۶- در صورت برقراری خطا با شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید . خصوصا در مواردی که مطمئن هستید سایت مورد نظر شما در حال حاظر برای افراد دیگر در دسترس میباشد.

۷- اگر در هنگام ورود به سایت تشخیص دادید که همه مواردی که گفته شد درست است و سایت برای همه افراد دیگر هم در دسترس نمیباشد بعدا مراجعه کنید. مراجعه بعدی راهکار مفیدیست که در این زمان رفع خطا توسط مسئولان سایت صورت گیرد.

۸- در صورتی که با ورود به بعضی از سایت ها توسط گوگل با خطای ۴۰۳ به شکل زیر مواجه شدید رفع خطای ۴۰۳  توسط گوگل امکانپذیر نمیباشد. برخی سایت ها ممکن است بعضی آی پی ها را تحریم کرده باشند که با ورود به سایت توسط گوگل با خطای ۴۰۳ مواجه میشویم.

تنها راه استفاده از VPN یا سایر ابزارهای موجود برای تغییر آی پی میباشد. در صورت ورود با VPN همچنان خطا برقرار باشد این بدین معنیست که کوکی ها و کش مرورگر مانع رفع خطا میشود که باید در ابتدا آن ها را خالی کرده و سپس دوباره امتحان کنید.

چنین مشکلاتی متاسفانه در سرویس هایی نظیر گوگل آنالیتیکس، ادوردز، GTM و سایر ابزارهای کاربردی گوگل وجود دارد.

آموزش رفع خطای 403

۹- رفع خطای ۴۰۳ در گوگل پلی اندروید  هم بدین ترتیب میباشد که در ابتدا کش موجود در گوگل پلی را پاک کرده و با ابزار VPN وارد شوید تا خطا از بین برود.

۱۰-برای رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس و جوملا  ابتدا همه افزونه ها را بطور موقت غیر فعال کنید. در صورت وجود خطا این بدین معناست که یک یا چند افزونه مشکل ساز بوده و یا تداخل دارند و باید بررسی شوند.

۱۱- برای رفع خطای ۴۰۳ در وردپرس و جولا و یا سایت های دیگر که روی سرورهای آپاچی وجود دارد راه حل های دیگر هم وجود دارد و آن اینست که کدهای htaccess. را بصورت موقتی غیر فعال کنید و سپس بررسی نمایید.

۱۲- ممکن است مشکل ۴۰۳ در Cloudflare هم رخ بدهد. به دلیل تداخل در سایت شما ممکن است شاهد این باشید که بعد از فعال سازی کلود فلیر نیز این خطا رخ دهد. در صورت عدم وجود هاست مناسب میتوانید از ایرانی طرح هاست مناسب با تخفیف خوب پیشنهاد دهید.

امیدوارم مقاله آموزش رفع خطای ۴۰۳ مورد پسند واقع شود. 

سوالات و مشکلات ما را در میان بگذارید .

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا