وردپرس

آموزش نحوه رفع خطای syntax error در وردپرس

هنگام مواجه شدن با خطای  syntax error در وردپرس تصویری مطابق شکل زیر در وردپرس یا در کل سایت نمایش داده میشود.

آموزش نحوه رفع خطای syntax error در وردپرس

قبل از شروع آموزش رفع خطا شما باید نحوه تحلیل این خطا را بیاموزید . وقتی این خطا رخ داد اجزای زیر قابل مشاهده هستند :

Parse Error:

این بخش از خطا نشان دهنده اینست که برخی کدها و دستورات در وردپرس به خاطر اینکه در جای خود قرار نگرفته اند باعث بهم ریختن ترتیب سایت شده و باعث بوجود آمدن این خطا شده است در ادامه مسیر و خط قطعه کد نیز مشخص شده است.

Unexpected:

این خطا به خاطر توابعی که نشان از پایان دادن یک دستور را دارد درست وارد نشده است.

آدرس فایل:

در ادمه مسیری را مشاهده میکنید که مربوط به یک فایل است و نشان دهنده خطا در آن فایل میباشد و آن فایل برای اصلاح بررسی شود.

on line:

در نهایت این بخش نیز مربوط به شماره خط دستوری از فایل میباشد که آدرس آن نیز داده شده است و با باز کردن فایل و رفتن به خط کد مربوطه میتوانید آنرا اصلاح کنید.

تا اینجا با نحوه تجزیه و تحلیل خطای مربوطه آشنا شدید در ادامه به بررسی چگونگی نحوه رفع خطای مربوطه میرسیم.

 

آموزش نحوه رفع خطای syntax error در وردپرس

 

غیر فعال کردن افزونه وردپرس

ممکن است این خطا بانصب یا آپدیت افزونه در سایت اختلال ایجاد کند که باید لازمه افزونه مورد نظر را که باعث بروز اختلال میشود غیر فعال کرده و دلیل ناسازگاری را بررسی و رفع کنید.

برای غیرفعال کردن به  File Manager وارد شده و به مسیر public_html/wp-content/plugins مراجعه کنید. در این مسیر تعدادی پوشه وجود دارد که هر کدام از آنها مربوط به یکی از افزونه هاست.برای غیر فعال کردن هر کدام از افزونه ها کافیست نام آنها را تغییر دهید.

تغییر قالب وردپرس

ممکن است خطای syntax error با نصب و یا آپدیت قالب ها نیز بوجود بیاید.برای غیر فعال کردن قالب ها نیز به روش زیر اقدام کنید .

بعد از وارد شدن به File Manager به مسیر public_html/wp-content/themes مراجعه کنید . در این مسیر تعدادی پوشه وجود دارد که هر کدام از پوشه ها مربوط به قالب هاست . برای غیر فعال کردن هر کدام از قالب ها کافیست نام پوشه مورد نظر را تغییر دهید.

نکته :

اگر کابر مبتدی در وردپرس میباشد و دانش کافی نسبت به کدنویسی در وردپرس را ندارید امکان ویرایش کردن کدها در وردپرس را غیر فعال کنید . با این روش جلوی اتفاقات ناشی از اضافه کردن کد اشتباه در فایل ها جلوگیری مشود.

برای اینکار روی File Manager کلیک کنید و سپس به مسیر public_html مراجعه کرده و با راست کلیک کردن روی فایل wp-config.php  و انتخاب گزینه Edit کد زیر را در قسمتی که کدهای define قرار دارد اضافه کنید :

با قرار دادن این کد در فایل کانفیگ و ذخیره آن امکان ویرایش فایل از طریق وردپرس غیرفعال شده و از هک وردپرس جلوگیری میشود .

از توجه شما به آموزش نحوه رفع خطای syntax error در وردپرس متشکریم .

منتظر نظرات انتقادات و پیشنهادات شما هستیم .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید .

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا