آموزش ها

دریافت ترافیک بیشتر از شبکه های اجتماعی با رعایت ۱۰ نکته

اگر شما نیز به دنبال دریافت ترافیک بیشتر از شبکه های اجتماعی هستید با ما در این مقاله همراه باشید تا به شما ۱۰ نکنه ارزشمند را معرفی کنیم .

دریافت ترافیک بیشتر از شبکه های مجازی

دریافت ترافیک اورگانیک و تاثیر گذار از شبکه های اجتماعی در عین ساده بودن سخت نیز می باشد و نیازمند رعایت و انجام برخی تکنیک ها می باشد. تکنیک هایی که در ادامه به شما معرفی میکنیم مواردی هستند که یک کاربر فعال در شبکه های مجازی آنها را بررسی کرده است .

این مقاله ترجمه شده از یک مقاله خارجی می باشد و در جهت افزایش آگاهی شما کاربران عزیز می باشد و ما نیز در وبلاگ ایرانی طرح این تکنیک ها را رعایت می کنیم.

۱- عشق کاربران توییتر به تصاویر :

در طول سال ۲۰۱۴ در هر زمانی از طول شبانه روز که اقدام به ارسال پست جدید در توییتر می کردم پست ارسالی من شامل یک تیتر کوتاه و یک لینک بود که کاربران را به سمت وب سایت من هدایت می کرد .

در هر ماه به صورت میانگین وب سایت من در حدود ۶ هزار بازدیدکننده داشت که از طریق پست هایی که در توییتر منتشر میکردم وارد وب سایت من می شدند.

بازدیدکنندگان توییتر ازسایت

همانطور که در جدول بالانیز مشاهده می کنید مطابق آمار گوگل آنالیتیکس توانستم ترافیک وب سایتم از توییتر را به ۱۲٫۴۷۰ بازدید در ماه برسانم .

حتما از خود سوال می کنید که چگونه چنین افزایشی ممکن است ؟

همانطور که گفتم من در زمان ارسال پست جدید در توییتر یک عنوان و یک لینک قرار میدادم اما در طول این یک ماه به همراه عنوان و لینک یک عکس نیز به پست های جدید خود اضافه کردم . بله تنها یک عکس در کنار پست های من در حدود ۱۰۸ درصد ترافیک وب سایت از توییتر را افزایش داد .

به یاد داشته باشید که کاربران توییتر عاشق تصاویر هستند و برای جذف آنها و افزایش ترافیک سایت از توییتر ارسال عکس را فراموش نکنید.

۲- افزایش فاصله زمانی ارسال پست در شبکه های اجتماعی :

من نیز همانند شما فکر میکردم هرچقدر میزان ارسال پست های من در شبکه های اجتماعی زیاد باشد مخاطبان بیشتری را جذب خواهم کرد .

اما در سریع ترین زمان ممکن دریافتم که ارسال پست های زیاد و با فاصله زمانی کم موجب ناراحتی و سر در گم شدن کاربران می شود . من با وقتی که برای فعالیت در شبکه های اجتماعی گذاشتم تمامی مدل های ارسال پست را تست کردم از ارسال چندین پست در یک ساعت تا ارسال یک پست در یک روز که در نهایت بهترین مقدار ارسال پست در شبکه های اجتماعی به شکل زیر است .

پینترست :

بهترین برند هاو شرکت ها رشد سریعی را با ارسال چندین پست در روز را با برنامه پینترست تجربه کردند. بهترین میزان ارسال پست در پینترست ارسال ۵ پست در روز است .

توییتر :

مشارکت کاربران در تویتر بعد از ارسال سومین پست به آرامی کاهش پیدا می کند . پس در نتیجه بهترین میزان ارسال پست ارسال ۳ پست در طول روز است .

گوگل پلاس :

برخی از کاربران شبکه اجتماعی گوگل پلاس که محبوبیت قابل توجهی در میان وبمستران دارد و همچنین تاثیر بالایی برروی رنکینگ سایت ها میگذارد با کاهش ۵۰ درصدی مخاطبان در ارسال کمتراز حد نرمال پست در گوگل پلاس مواجه شدند  . در نتیجه ارسال ۳ پست در این شبکه اجتماعی بهترین میزان برای فعالیت در طول روز می باشد.

فیسبوک :

شما می توانید قبل از اینکه میزان لایک ها و نظرات شما کم شود ۲ پست در فیسبوک ارسال کنید . ارسال ۲ پست در فیسبوک بهترین میزان برای جذب مخاطب و ترافیک برای سایت می باشد .

اینستاگرام :

ارسال بیشترین تعداد پست در اینستاگرام در اغلب اوقات و برای بیشتر موضوعات و کسب و کار ها نتیجه نمی دهد . ارسال تعداد ۲ پست در طول روز بهترین نتیجه را برای شما در بر خواهد داشت . علاوه بر ارسال پست در این شبکه مجازی به برقراری ارتباط با دیگر کاربران این شبکه نیز بپردازید.

لینکدین :

ارسال ۱ پست در لینکدین به شما امکان دسترسی به ۶۰ درصد مخاطبانتان را خواهد داد.

۳- اشتراک گذاری محتوا های با کیفیت

تولید محتوا های با کیفیت پایین علاوه بر اینکه به شما در سئو سایت آسیب خواهد زد . در شبکه های مجازی نیز موجب آسیب دیدن شما خواهد شد .

این مورد را همه ما اکثرا در هنگام فعالیت در شبکه های اجتماعی دریافته ایم که هر زمان به خاطر بی حوصلگی خود پستی در حد متوسط به اشتراک میگذاریم شاهد سقوط ترافیک دریافتی و کاهش تعامل کاربران می شویم . چرا که در این صورت مردم تصور میکنند که تمامی پست های ما در حد متوسط هستند درحالی که چنین نیست .

اما در صورتی که مطالب اشتراک گذاشته شده شما دارای کیفیت بالایی باشد مردم همواره شمارا دنبال خواهند کرد تا از جدید ترین مطالب شما آگاه شوند که در این صورت میزان کلیک دریافتی شما نیز افزایش خواهد یافت.

بازدیدکنندگان کاربران فیسبوک از سایت

همانطور که در آمار گوگل آنالیتکس مشاهده می کنید ترافیک دریافتی من از فیسبوک در حدود ۷۴ درصد کاهش داشته است . تمامی مطالبی که من در ماه گذشته منتشر کرده ام دارای کیفیت بالایی بودند اما چون تعداد پست کمی در آن ماه گذاشته ام با این ریزش مواجه شدم .

۴- قانون ۲۰/۸۰ و یا ۱/۴

به اشتراک گذاری محتوای وب سایت تنها در ۲۰ درصد مواقع ایده آل است . درصورتی که تنها محتوای موجود در سایت خود را منشتر کنید در این صورت مردم شما را یک فرد خودشیفته خواهند شناخت . در هنگام شروع سعی کنید چهار مطلبی را که اصلا به حوزه کاری شما ارتباطی ندارد را منتشر کنید و سپس اقدام به انتشار پست های خود کنید.

 

۵- قرار دادن لینک ها در ابتدای پست ها

در یک پست از فیسبوک یا توییتر شما می توانید کنترل کنید که لینک شما در کجای پست قرار داشته باشد . من همیشه لینک های خود را در انتهای پست ها قرار می دادم . اما به این نتیجه رسیدم که هیچگونه افزایش ترافیکی را کسب نمی کنم.

با توجه به امار موجود لینک هایی که در یک چهارم ابتدایی مطالب منتشر در توییتر باشند بیشترین کلیک ها را دریافت میکنند . پس همیشه به یاد داشته باشید که لینک های خود را در ابتدای پست های خود قرار دهید.

۶- پست بدون عکس در فیسبوک هرگز

همانگونه که در ابتدای این مقاله نیز بیان کردیم کاربران فیسبوک نیز مانند کاربران توییتر عاشق تصاویر هستند . مطابق آمار موجود استاتوس هایی که دارای تصاویر هستند همیشه ۱۰۴ درصد کامنت بیشتر و ۵۴ درصد لایک بیشتر و ۸۴ درصد کلیک بیشتر را دریافت می کنند .

به یاد داشته باشید که استفاده از رنگ های ویژه ای مانند خاکستری و سفید و … که فیسبوک نیز از آنها استفاده می کند موجب افزایش ارتباط کاربرانتان با شما خواهند شد .

۷- ارسال پست در زمان آنلاین بودن فالور ها

نرم افزارهای زیادی تاکنون جهت بهره مندی هرچه بیشتر از شبکه های اجتماعی تولید شده اند . شما می توانید با استفاده از این نرم افزار ها متوجه آنلاین بودن فالور های خود شوید . کافیست یکی از این نرم افزار ها را برروی سیستم خود نصب کنید و سپس اقدام به اتصال اکانت توییتر و یا فیسبوک خود به این نرم افزار کنید .

حتما سوال میکنید که فهیمدن آنلاین بودن فالور ها چه مزیتی برای ما دارد ؟

فرض کنید در ساعت ۸ صبح شما پستی را در توییتر خود منتشر کردید . بعد از گذشت چند دقیقه متوجه می شوید که هیچ تعاملی از سوی فالورهای خود دریافت نکردید. علت این اتفاق آنلاین نبودن فالور های شما می باشد و در نتیجه این پست نیز هیچگونه سودی برای شما نخواهد داشت .

اما حال در نظر بگیرید که از طریق نرم افزارها متوجه شده اید که ساعت ۱۲ ظهر بیشتر فالور های شما آنلاین هستند . در صورتی که آن موقع اقدام به ارسال پست کنید تمامی فالور های آنلاین پست شما را خواهند دید و در نتیجه موجب افزایش ارتباط و دریافت ترافیک از شبکه های اجتماعی خواهد شد.

۸ -مختصر و کوتاه بنویسید

در شبکه اجتماعی توییتر شما محدودیت تعداد کاراکتر را دارید و بیشتر از حد مجاز نمی توانید بنویسید اما  در دیگر شبکه های مجازی مانند فیسبوک چنین محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید تا هر چقدر که می خواهید بنویسید.

اما من به این نتیجه رسیده ام هر چقدر مطلب کوتاه باشد تاثیر بیشتر و در نتیجه کلیک بیشتری خواهد داشت .

۹- دقت در استفاده از کلمات

آیا پیش آمده است که به نوع کلمات مورد استفاده خودتان در شبکه های اجتماعی توجه کرده باشید . نوع کلماتی که شما در شبکه های مجازی مورد استفاده قرار می دهید در میزان کلیک های شما نیز تاثیر دارند .

۲۰ کلمه ای که باید در تویت های خود در شبکه اجتماعی توییتر مورد استفاده قرار دهید آماده است .

کلماتی که باید در توییت های خود در توییتر استفاده کنید.

 

۱۰- استفاده از هشتگ ها 

استفاده از هشتگ ها در شبکه های اجتماعی در مقایسه با بازه زمانی که از هشتگ ها استفاده نمیکردید به شما ترافیک بیشتری حتی در گاهی اوقات تا دوبرابر را می دهد.

در هر شبکه اجتماعی شما نیازمند تکنیکی متفاوت برای فعالیت هستید اما از اینکه هشتگ هایی که استفاده می کنید مطمئن شوید که با پست های شما مرتبط هستند . سال ها پیش که با هشتگ ها آشنا شدم آنها را تنها در بروزرسانی مطالب استفاده میکردم . اما نتیجه ای مناسب را نمیگرفتم چرا که از هشتگ های نامرتبط استفاده میکردم و به نوع مشغول به هرزه نگاری بودم . اما زمانی که ارزشمندی هشتگ هارا متوجه شدم و از آنها به صورت بهینه استفاده کردم شاهد افزایش چندبرابری کلیک ها شدم.

 

نتیجه گیری

شما باید تمامی روش هایی که در این مقاله خواندید را تا چندین مدت مورد تست و آزمایش قرار دهید . این شیوه ها همواره به شما در افزایش ترافیک دریافتی از شبکه های اجتماعی کمک خواهد کرد . اما به این نیز توجه کنید که با توجه به گسترده بودن موضوعات فعالیت ها قطعا تمامی این موارد برای تمامی موضوعات یکسان نخواهد بود . پس این ۱۰ مورد را مورد تست قرار دهید و به نتجیه مطلوب با موضوع فعالیت خود برسید .

همیشه به خاطر داشته باشید که همواره شبکه های اجتماعی علاوه بر گسترش یافتن در حال تغییرات هستند و شما نیز باید خود را همواره با این تغییرات وفق دهید .

اصلی ترین اساس موفقیت در شبکه های احتماعی و دریافت ترافیک بیشتر در شبکه های اجتماعی افزایش تعداد طرفداران در این شبکه ها می باشد که نیازمند فعالیت مستر و صبر و شکیبایی می باشد .

 

به امید موفقیت همه شما عزیزان 

حراجمعه سابین سرور

بهنام باقری

بهنام باقری هستم 5 سالی میشه که در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به صورت تخصصی فعالیت میکنم و هم اکنون در شرکت ایرانی طرح مشغول به کار هستم.

۷ دیدگاه

  1. سلام

   بله ما نیز این موراد رو داریم رعایت میکنیم و می تونید با دنبال کردم شبکه های اجتماعی ما متوجه این موارد شوید.
   توصیه میکنیم شما نیز حتما این موارد را رعایت کنید .
   به امید روزی که نتیجه بگیرید و موفق باشید.

 1. سلام . جامع بود و بسیار زیبا توضیح داده بودید. به سایت ماهم سر بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا