سی پنل

Git™ Version Control و کاربردهای آن در سی پنل

با سلام خدمت کاربران و همراهان همیشگی شرکت ایرانی طرح

Git™ Version Control  ابزار جدیدی در هاست سی پنل میباشد که با استفاده از آن می توانید یک یا چند انباری (repository) برای خود ایجاد کرده و یا آنها را مدیریت نمایید. در توضیح این قابلیت در سی پنل چنین بیان شده است:

The Git™ Version Control feature allows you to easily host Git repositories on your cPanel account. You can use Git to maintain any set of files (for example, a website’s files and assets, a software development project, or simple text files).”

Git™ Version Control  این امکان را برایتان فراهم میکند تا انبار های GIT را روی حساب سی پنل خود ایجاد، حذف، مدیریت یا تجمیع نمایید. با استفاده از GIT شما می توانید ست های فایل را نگهداری کنید و تغییرات آنها را با استفاده از  انواع ادیتور ها پیگیری نمایید. با استفاده از Git می توانید ست های فایل ها (مانند فایل ها و دارایی های یک وب سایت، پروژه توسعه یک نرم افزار، و حتی یکسری فایل های ساده متن) را مدیریت نمایید.

در صورتی که دسترسی به Shell برای شما فعال باشد می توانید به کنسول دستورها دسترسی داشته باشید و در صورتی که به Shell دسترسی ندارید تنها می توانید از طریق ابزار موجود در سی پنل انبارها (repositories) را ایجاد، حذف و یا تجمیع (clone) نمایید.

آموزش ایجاد Git™ Version Control در سی پنل

برای ایجاد انبار  Git ابتدا وارد سی پنل شوید، گزینه “Git™ Version Control” را پیدا کرده و روی آن کلیک نمایید. در صفحه جدید روی دکمه “Create” کلیک نمایید.

Git™ Version Control در سی پنل چیست؟

در صفحه بعدی تعدادی کادر باز می شود. هر کدام از این قسمت ها را جداگانه توضیح میدهیم:

Clone URL

در این بخش میتوانید آدرس دانلود انباری (repository) را وارد نمایید تا سی پنلاز این آدرس بتواند دانلود را انجام دهد.

Repository Path 

در این کادر باید یک اسم دلخواه وارد نمایید تا  یک پوشه برای پروژه شما ایجاد شود. باید دقت کنید نام این پوشه باید با حروف انگلیسی بوده و از بکار بردن کاراکتر هایی مانند \ * | ” ‘ < > & @ ` $ { } [ ] ( ) ; ? : = % # خودداری نمایید.در اینجا دقت کنید که وقتی یک انباری را ایجاد کردید نباید بعدا آن پوشه را پاک کنید و یا فایل های داخل آنرا تغییر دهید چون این کار باعث خراب شدن و از کار افتادن انباری می شود.

Repository Name

در اینجا یک نام دلخواه برای پروژه خود انتخاب کنید در در لیست گیت ها منتشر شود و آنرا به راحتی پیدا نماید. برای نهایی سازی روی  “Create” کلیک کرده تا پروژه گیت شما ایجاد شود .

Git™ Version Control در سی پنل چیست؟

نکته : اسامی پوشه های زیر پوشه های ممنوع میباشند و نباید در این پوشه ها Git را ایجاد، حذف و یا تغییر دهید:

.cpanel

.trash

etc

mail

ssl

tmp

logs

.cphorde

spamassassin

.htpasswds

var

cgi-bin

.ssh

perl5

access-logs


از توجه و همراهی شما به مقاله Git™ Version Control و کاربردهای آن در سی پنل متشکریم

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا