آموزش سئوآموزش ها

نبودن سایت در نتایج گوگل

شاید برای شما هم این مشکل پیش آمده باشد که مطلبی را در سایت یا وبلاگ خود منتشر میکنید، ولی زمانی که آنرا در گوگل و یا سایر موتورهای جستجو، جستجو میکنید، رتبه خوبی در جستجو ندارد و یا اصلا نمایش داده نمیشود، و یا گاهی این مشکل برای صفحه اصلی سایت نیز اتفاق می افتد. علت چیست و چگونه این مشکل را حل کنید؟

 

چرا سایت شما در جستجو رتبه خوبی ندارد؟

گوگل و سایر موتورهای جستجو، تلاششان این است که بتوانند سایت های با کیفیت و مرتبط با کلمه جستجو شده توسط کاربر را معرفی کنند. اینها همه روزها الگوریتم های خود را بروزرسانی میکنند تا بتوانند در معرفی سایتهای با کیفیت و مرتبط با کلمه جستجو شده توسط کاربر، دقیق تر و بهتر عمل نمایند و در این موضوع، موتورهای جستجو مختلف با همدیگر رقابت دارند. اگر سایت شما در جستجو ظاهر نمیشود، ادامه این مقاله را از سئو ۷۲۴ بخوانید.

رتبه بندی

نبودن سایت در نتایج گوگل

[گام اول]- اطمینان حاصل کنید، سایت و نوشته های شما ایندکس شده است: اگر سایت شما تازه تاسیس شده کمی صبر کنید تا ایندکس نشود این کار ممکن است تا ۳ روز زمان ببرد؛ گاهی اوقات شما مطلبی را در سایت خود منتشر میکنید، ولی در جستجو ظاهر نمیشود، یکی از علت های آن اینست که مطلب شما اصلا ایندکس و ثبت نشده باشد. این مشکل معمولا زمانی پیش می آید که نوشته ی شما جدید باشد و روبات گوگل تا کنون متوجه نشده است که شما مطلب جدیدی را منتشر ساخته اید. پس لازم است که شما ابتدا اطمینان حاصل کنید که مطلب شما توسط گوگل خوانده و ایندکس شده است یا خیر؟ برای اینکار به گوگل مراجعه نموده و آدرس سایت خود را کنار info: جستجو کنید. برای مثال اگر خواستید بدانید نوشته آموزش بهینه سازی سایت سئو ۷۲۴ در گوگل ایندکس شده است یا خیر باید اینطور در گوگل جستجو کنید.

info:www.plustemplate.com/training-site-optimization-for-search-engines

نبودن سایت در نتایج گوگل

[قدم دوم]- اطمینان حاصل کنید که سایت شما و نوشته های آن برای گوگل، قابل ایندکس باشد: گاهی پیش می آید که مدت زیادی عمر سایت شما میگذرد ولی بازم هم صفحه اصلی سایت شما در گوگل ایندکس نیست؛ و یا گاهی زمان زیادی از منتشر شدن مطلب جدید شما در سایت میگذرد ولی باز هم اندیکس نمیشود. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که نوشته جدید تان و یا سایت توسط گوگل قابل ایندکس است، موراد زیر را بررسی کنید.

۱- بررسی کنید که آدرسی که ایندکس نمیشود در بخش Crawl Errors گوگل وبمستر تولز پیغام خطا (مانند ۴۰۰/۴۰۳/۴۰۴ و …) نداشته باشد، و سالم باشد.

۲- فایل Robots.txt سایت خود را بررسی کنید، تا از طریق روبات سایت، مسدود نشده باشد.

۳- اطمینان حاصل کنید که در <head> آدرس مطلب شما meta tag مسدود کننده ایندکس مانند <meta name=”robots” content=”noindex”/> وجود نداشته باشد.

حذف شدن سایت

نبودن سایت در نتایج گوگل

[گام سوم]- اطمینان حاصل کنید که مرور سایت و نوشته های آن توسط روبات گوگل و کاربر آسان باشد: سایت ها و نوشته هایی که مطالعه آن برای تمامی کاربرها به دلیل نیاز داشتن به نصب افزونه خاصی بر روی مرورگر یا پسوند غیر متنی داشتن میسر نیست، رتبه خوبی در جستجو کسب نمیکنند. (مانند سایت هایی که برای مشاهده آن میبایست افزونه Silverlight یا فلش پلیر نصب کرد، یا سایتهایی که به جای متن از عکس استفاده کردند).

نبودن سایت در نتایج گوگل

[گام چهارم]- اطمینان حاصل کنید آدرس سایت و یا نوشته، درست است و تغییر نکرده است: اگر ساختار سایت را تغییر میدهید و یا آدرس نوشته ها را تغییر میدهید و یا برای سایت یک دامین جدید ثبت میکنید و میخواهید دامین را تغییر بدهید، باید به گوگل و سایر موتورهای جستجو بفهمانید که آدرس تغییر داده شده است که آنها هم آدرس جدید را ایندکس کنند. اگر آدرس نوشته ای را تغییر دادید برای اینکه آدرس جدیدش در گوگل ایندکس ظاهر شود، باید از هدایت آدرس (ریدارکت ۳۰۱) استفاده کنید.

نبودن سایت در نتایج گوگل

[گام پنجم]- اطمینان حاصل کنید برای کاربر نوشتید نه گوگل: قبلا در نوشته سئو برای گوگل یا کاربر به توضیح این بحث پرداخته بودیم ولی در اینجا مختصرا بیان میکنیم. گوگل نوشته های را که مخصوص برای خودش تولید شده باشد دوست ندارد، ولی نوشته هایی که برای کابر تولید شده باشد، گوگل آنرا دوست دارد. برای اینکه بفهمید واقعا برای کاربر نوشتید، نوشته آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و نوشته اشتباهات رایج سئو را دقیق مطالعه و سایت خود را بهینه سازی کنید.

نبودن سایت در نتایج گوگل

[گام ششم]- اطمینان حاصل کنید که سایت شما ویروسی نشده باشد: گوگل از سایتهایی که به کاربر آسیب برساند و یا ویروسی باشد، رتبه شان را در جستجو کم میکند و ممکن است به صورت کامل از ایندکس حذف کند. در مورد اینکه چگونه بدانید سایت شما ویروسی شده یا خیر، بعدا خواهیم نوشت.

نبودن سایت در نتایج گوگل

و یک حقیقیت سئو! موتورهای جستجو اکنون خیلی هوشمند شده اند، و فریب دادن آن برای سایت ریسک و خطر زیادی دارد و اغلبا شناسایی و جریمه میشوند. پس بهتر است همیشه از روش سئو کلاه سفید استفاده کنید تا سئو کلا سیاه. یک باشید تا یک ظاهر شوید! عالی باشید که رتبه عالی داشته باشید! باور کنید سایتهایی را که میبینید رتبه عالی دارند ۹۸%-۹۹% آنها قوانین گوگل را رعایت کرده اند و واقعا کیفیت عالی دارند و آن عده محدود سایتهایی که از کیفیت عالی برخوردار نیستند، شک نکنید که به زودی شناسایی خواهند شد و از چشم گوگل خواهند افتاد. پس شما هم عالی عمل کنید تا عالی نتیجه بگیرید. عالی سایت تهیه کنید تا رتبه عالی در جستجو داشته باشید.

حراجمعه سابین سرور

اسفندیار سلیمانی

نزدیک به 10 سال هست که تو زمینه برنامه نویسی وب و سرور داره فعالیت میکنه. اهل ریسک های خطرناک هست و اصلا تو خودش محدودیت نمیبینه. عاشق شرکتیه که تاسیسش کردن. اسفندیار عاشق پیشرفت و یادگیریه و هر ثانیشو دوست داره پیشرفت کنه.

۴۹ دیدگاه

 1. سلام یک سوال داشتم. کلمه کلیدی های سایتی که روش کار میکنم بعضی وقتا تو نتایج هست و بعد کلا محو میشه از نتایج دلیلش چی میتونه باشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   عذرخواهی ما را پذیرا باشید.
   وبلاگ ایرانی طرح چندین ماه بود راکد بود و فعالیتی نداشت.
   اکنون مجددا هرگونه سوالی بود درخدمت هستیم.

   باتشکر از شما

 2. با سلام . چند وقتی هست که رو سیو سایتم کار میکنم.مقالات سایتم قبلا تو نتایج گوگل نمایش داده میشد ولی چند روزه دیتو جستگه مقالات سایت تو جستجو گوگل نمیاد میشه راهنمایی بفرمایید چی کار باید بکنم؟الان صفحه اصلی سایتم نتیجه خوبی داره نگرانم نکنه صفحه اصلی رو هم دیگه نشون نده

  1. سلام
   قالب تغییر دادید ؟
   تغییرات کدنویسی در سایتتون انجام دادید ؟
   محتوای تکراری ایجاد کردید ؟

   هرکدوم ازینها میتونه دلیلش باشه و حتی دلایل زیر.
   توی سرچ کنسول تغییراتی دادید ؟
   توی فایل روبوتز تغییرات دادید ؟ شاید رباتهای گوگل نمیتونند توی سایت شما بخزند.
   چک کنید ببیند برای سایتتون dmcaنفرستادند؟
   از بک لینک انبوه استفاده نکردید ؟
   توی لینک دهی دچار اشتباه نشده اید؟
   همه اینهارو بررس کنید ببیند مشکل از کدوم مورد هست.
   شاید موردی باشه که توی لیست بالا نتونستم خدمتتون بیان کنم. اما اگر نیاز بود ، با ایمیل زیر ارتباط داشته باشید راهنماییتون کنیم.
   sabinserver @ gmail.com

   باتشکر از شما
   باارزوی موفقیت روز افزون

   1. سلام وقتتون بخیر
    سوال داشتم چرا فقط یک صفحه وبسایتم خوب بالا اومده و صفحات دیگه که کیفیتشون دست کمی از اون صفحه نداره فرقی نکرده
    google-db.ir
    صفحه اصلیش و صفحه مربط با تبدیل نرم افزار خوبن ولی بقیه صفحه ها مثل انی دسک هیچ تغییر نکردن
    به نظرت چه تفاوتی دارن؟

    1. سلام
     متاسفانه تا چیزی بررسی نشه نمیشه نظری داد.
     این مقاله یکم قدیمی شده. باید اپدیت بشه و چیزهای جدید گذاشته بشه که متاسانه وقتشو نداریم 🙁

 3. درود
  سایتم چن وقت روی وبلاگ بوده ولی الان نزدیک به دو ماهه روی هاسته ولی اصلا توی سرچ و نتایج گوگل نیست و نیومده میخاستم ببینم چیکار کنم یا اگه شما میتونین درستش کنین هزینش چقدر میشه

  1. سلام وقت بخیر
   در سرچ کنسول ثبت کنید و تغییرات اساسی بهش بدید تا مشکل رفع بشه.
   درصورت نیاز : با ایدی تلگرام @esoleimany_ir در ارتباط باشید تا درخدمت باشیم.

  1. سلام وقت بخیر
   احتمال زیاد این ۸ بک لینک مفید بوده اند و مابقی بک لینک های شما اسپم شناسایی شدند.
   به گوگل سرچ کنسول مراجعه کنید و سعی کنید لینک های اسپم رو شناسایی بکنید که لینک های اسپم رو بتونید disawow کنید.

 4. سلام،وقت بخیر.
  من حدود ۱ ماه هست که وب سایت با عنوان کارت ویزیت را راه اندازی کردم،متاستفانه اصلا هیچ یک صفحات من حتی در پیج های بالا صد جستوجوی گوگل نمایش داده نمیشن!ادرس سایت من:
  http://kv24.ir
  لطفا راهنماییم کنید،
  متشکرم از مطالب خیلی خوبتون.

 5. سلام من یکی از صفحات سایتم با کلمه کلیدی موردنظر آن صفحه مدتها صفحه اول بود ولی ناگهان از کلیه نتایج گوگل حذف شد در حالی که هیچ کار جدیدی هم روی آن انجام نداده بودم، الان با فیلترشکن در همان رتبه قبلی در نتایج گوگل نمایش داده می شود ولی بدون فیلترشکن کلا نیست

 6. سلام وقتتون بخیر من یک سایت وردپرس ساختم ولی در نتایج گوگل نشان داده نمیشود لطفا کمکم کنید خیلی فوریه
  http://www.hemayatarak.ir/ این ادرس سایته

  1. سلام ایپی سروری که برای هاست استفاده میکنید ایران اکسس است و رباتهای گوگل نمیتونند به سایت شما دسترسی پیدا کنند. ( بررسی های بنده این رو نشون داد )
   ممکنه این مورد موقتی باشه اما در صورت امکان ببرید روی سرویس های خارج از کشور مثل هاست های زیر :
   https://sabinserver.ir/host/germany-cpanel/

   نیاز به راهنمایی های بیشتر داشتید با تلگرام @esoleimany_ir در ارتباط باشید راهنمایی کنم.
   موفق باشید

 7. سلام خسته نباشید.من سایتم در نتایج گوگل اصلا نیست
  قالب وودمارت فارسی رو رایگانشو پیدا کردم و نصب و فعال کردم.محصولاتمو معرفی کردم و کاراشو انجام دادم ولی الان اصلا نمایش داده نمیشه.میشه لطفا راهنمایی کنید؟؟
  خیلی درگیرشم

  1. سلام متشکرم
   توی سرچ کنسول گوگل ثبت کردید سایتتونو؟
   اگر ثبت نکردید ثبت کنید و فایل روبوتز سایتتونو درست تنظیم کنید.
   هاست سایتت شما هم چون ایران هست ممکن هست از این مورد هم باشه.

   1. سلام و تشکر از جوابتون
    بله ثبت کردم سایتم رو توی کنسول گوگل،ولی فایل روبوتز نمیدونم چیه!
    میشه راهنمایی کنید؟

    1. سلام مجدد
     لطف کنید در تلگرام درتماس باشید.
     متاسفانه وقت نمیکنم هرروز به نظرات سر بزنم و پاسخ بنویسم.
     شرمندتون میشم اینجوری.
     فایل robots فایل هست که دسترسی به ربات هارو میتونه بازنگه داره یا ببنده که چه ربات هایی دسترسی داشته باشند به کجا ها و چی ها.

 8. سلام ممنون از مطالب مفیدتون بنده چند ماهی هست یه سایت جدید باز کردم (قبلا چندتا سایت کار کردم ) و محتواشم پره حتی مطالبشم کامل ایندکس شده ولی تو نتایج گوگل با کلمات کلیدی اصلا نمیاد (سایتهای قبلی با زمینه مشابه و هاست مشابه تو نتایج اول گوگل هستند)
  ممنون میشم راهنماییم کنین

 9. سلام علیکم
  یک سوال داشتم
  یک سایت وردپرسی دارم
  چگونه برای بلاگ آن و تمامی پست ها و برگه ها بازدید بذارم؟

 10. چطوره که مطلب تو سایت میزاریم عکس ها سریع ایندکس و در رتبه عالی قرار گرفته ولی توی خود سرچ نمیاد؟
  توجه: سایت قدرتمند و قدیمی هم هست

 11. سلام ممنون از مطلب خوبتون . من چند ماه پیش ایمیلی از گوگل سرچ کنسول در مورد یک خطا در سایتم دریافت کردم و الان متوجه شدم مطالب جدید سایتم ایندکس نمیشه و از خدمات کنسول خارج شده، حالا باید چیکار کنم و به کجا ایمیل بزنم ، خواهش می کنم منو راهنمایی کنید.

  1. سلام وقت بخیر
   خواهش میکنم.
   باید متن ایمیلتون بررسی بشه جناب حاجی پور.
   خدمات بررسی رایگان نیستند و میتونید در تلگرام درتماس باشید تا مشکل رو براتون حل کنیم.
   سپاس از نظر شما.
   @esoleimany_ir

 12. سلام خسته نباشد من یه ساید وردپرسی ساختم و در گوگل ثبت کردم ولی متاسفانه گوگل اونو نشون نمیده نمیدونم مشکل کجاست؟

 13. سلام وقت بخیر سایت بنده در یک کلمه کلیدی بالا بود بعد از یه مدت کلا محو شد از صفحات گوگل و تمامی جملاتی که با این کلمه کلیدی ساخته شدن محو شد به طراح سایت میگم مشکلی هست در این کلمه کلیدی زیر بار نمیره ممنون میشم راهنمایی کنید و یا در تلگرام پیام بدین ۰۹۳۹۷****۸۴

 14. باعرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز،من مطلب شمارا بادقت مطالعه کردم.ولی یک سوال داشتم من با گوگل سایت یک سایت زدم،من میخوام گوگل سایت رو تو گوگل کنسول تایید کنم ولی امکانش نیست😕
  چون گوگل سایت یکی از خدمات رایگانه گوگله و من با اون سایت ساختم گوگل باید نشون بده،البته با گوگل سایت جدید ساختم نه با گوگل سایت قدیمی چون گوگل سایت قدیمی از لحاظ گرافیکی خوب نیست ولی گوگل سایت جدید فضای زیبایی داره،من هرروز داخلش مطلب های مفید میزارم و از لحاظ گرافیکی هم خوبه و مشکلی نداره،سوالی که واسه من پیش اومده این هستش که چرا موتور جست و جوگر گوگل وب سایت من را نشان نداده،الان چند ماهه گذشته آخه من دارم عصبانی و افسرده میشم که چرا سایت من به این با کیفیتی که هرروز داخلش مطلب جدید گذاشته میشه نباید تو موتور های جستو جوگر نمایش داده بشه؟چون من سایتم رو باگوگل سایت ساختم نمیشه تو گوگل کنسول تایید کرد،اصلا راهی هست واسه گوگل سایت؟
  آقا یه آدم کلاه بردار با گوگل سایت قدیمی سایت زده بود فضاش خیلی زشت و مسخره بود،ولی تو نتایج و رتبه ی گوگل در اولین رتبه قرار داشت!باورتون میشه. اینم آدرسش:https://sites.google.com/site/iranhackcomazaz09/
  آقا ترخدا یه فکری به حال سایت من بکنید،گوگل چرا وب سایت من رو پیدا نمیکنه؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای آنالیز وب سایت حتما با آیدی زیر در تلگرام در ارتباط باشید.
   @esoleimany_ir
   آنالیز هر سایت یکماه طول میکشد و هزینه ای بین ۵۵۰ الی ۹۰۰ هزارتومان بسته به موارد و مشکلات آن سایت دارد.

   با احترام
   موفق باشید.

 15. سلام.وقت بخیر.سایت فروشگاه اینترنتی ما به آدرس hyperalarm.com در حدود سه ماه است که مجدد راه اندازی شده.ولی کلمات کلیدی ما در نتایج گوگل مشاهده نمیشن.صفحات ایندکس شده هم داریم.لطف میفرمایید ببینید مشکل از چه قسمتی هست؟

 16. سایت تازه تاسیسی دارم اما فقط با نام سایت اونم فقط به انگلیسی بالا میاد فارسی رو پیدا نمیکنه آیا تنظیماتی داره؟

  1. باید منتظر باشید تا گوگل سایتتونو ایندکس کنه و با نام فارسیش هم نمایش بده.
   اگر تغییرات خاصی دادید یا دسترسی فایل روبوتز و htaccess < ... باعث محدودیت شدند تغییرات بدید.

 17. سلام وقتتون بخیر
  بنده پستی که میگذارم بعد از چند ساعت صفحه ۱ گوگل یا نهایت صفحه ۲ گوگل ایندکس میشه اما بعد یک روز کلا از نتایج گوگل محو میشه مشکلش چیه؟

  1. سلام
   دنس گوگل هستش . عادیه. تا سایتتون از جایگاه خاصی برخور دار نباشه و اصول سئو توی محتواتون رعایت نشه این مشکل هست. برای همه پیش میاد.

 18. برای سایت من اتفاقی افتاده که تا حالا نظیرشو ندیدم. با اینکه همه موارد سئو رعایت شده ولی یکی از مقالات اصلی ما در نتایج نمایش داده نمی شود. امروز بعد از گذشت یک ماه، مقاله ۲۰۰۰ کلمه ای ما حتی در صفحه آخر هم دیده نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا