آموزش سئو

چه زمانی باید از لینک نوفالو استفاده کنیم‌؟

تاریخچه لینک های نوفالو

در ابتدای سال ۲۰۰۰ اکثر سئو کاران این را به خوبی می دانستند که لینک ها عضو مهمی از الگوریتم های گوگل هستند.

همچنین این افراد این را نیز می دانستند که با کمک لینک ها میتوانند رتبه های بهتری را کسب کنند به همین جهت از لینک ها سوء استفاده میکردند.توجه آنها بیشتر به کمیت بود تا کیفیت و به همین دلیل به دنبال لینک سازی های گسترده بودند .

این تمرکز برروی کمیت باعث شده بود که حتی در بخش نظرات وب سایت ها لینک قرار دهند تا بتوانند بک لینک دریافت کنند . ( این موضوع اکنون نیز مشاهده می شود)

لینک های نوفالو و تاریخچه آن

نتیجه تلاش برنامه نویسان شرکت گوگل ‌، معرفی صفتی با نام نوفالو بود (Nofollow). با معرفی این صفت کاربران می توانستند با نوفالو کردن لینک ها به گوگل سینگالی جهت عدم ارزیابی لینک های مدنظر را ارسال کنند تا در ارزیابی لینک های سایت این لینک ها مورد توجه گوگل قرار نگیرد و اعتباری نیز منتقل نشود.

در همین زمان گوگل با معرفی الگوریتم پنگوئن سایت هایی را به که به صورت غیر اصولی اقدام به لینک سازی کرده بود مانند 🙁 دایرکتوری ها ، تبادل لینک ، و.. ) را مورد جریمه خود قرار داد.

با این حساب می توان به خوبی دریافت که گوگل شدیدا مخالف لینک سازی های غیر طبیعی می باشد و همواره به دنبال جریمه کردن وب سایت هایی می باشد که اقدام به لینک سازی خلاف قوانین این کمپانی می کنند.

آیا از لینک نوفالو استفاده کنیم یا خیر ؟

این سوالی است که بسیاری از کاربران با مطالعه این مقاله به پاسخ آن نیاز دارند .

۱۳ سالی می باشد که از معرفی صفت نوفالو (nofollow) و امکان نوفالو کردن لینک ها سپری می شود . هموراه بیشتر افراد در این رابطه سوالاتی را مطرح می کنند که آیا از لینک های نوفالو استفاده کنند یا نه ؟ آیا لینک های نوفالو دارای ارزش هستند یا خیر ؟

ما در این مقاله به شما در رابطه با نوفالو کردن نوفالو کردن لینک ها صحبت میکنیم و به شما خواهیم گفت که لینک نوفالو چیست و چه زمانی باید از لینک نوفاول استفاده کنیم ؟

آیا لینک های نوفالو هم دارای ارزش هستند ؟

ماهیت کلی لینک های نوفالو و کاربرد آنها صرفا جهت جلوگیری از انتقال اعتبار از صفحه ای به صفحه دیگر در اینترنت می باشد . به همین جهت تعداد و کیفیت لینک های داخل صفحه دیگر توسط گوگل مورد توجه قرار نمیگیرد .

مهمترین دلیل استفاده از لینک های نوفالو این است که دیگر گوگل شمارا به دلیل لینک دهی به وب سایت کم ارزش جریمه نخواهد کرد و همچنین به دلیل عدم اهمیت تعداد لینک ها بابت لینک دهی زیاد در یک صفحه نیز جریمه نخواهید شد.

با این اوصاف لینک های نوفالو دارای ارزش هستند چرا که در هر صورت کاربران آنها را مشاهده میکنند و هموراه علاوه بر در جهت افزایش بازدید در جهت برند سازی نیز به شما کمک خواهند کرد.

کدام لینک هارا باید نوفالو کنیم؟

این سوال برای همه ما و بخصوص افرادی که به تازگی شروع به لینک سازی میکنند می باشد . کدام لینک هارا باید نوفالو کنیم ؟ با ما همراه باشید و به مواردی که در ادامه بیان میکنیم توجه کنید چرا که هر مورد بیان شده باید نوفالو باشد.

۱ – بک لینک های پولی و یا تبلیغات متنی

اگر در وب سایت خود تبلیغاتی متنی دارید و در ازای لینک دهی پول دریافت میکنید بهتر است که تمام لینک های خروجی سایت خود را نوفالو کنید . در نظر داشته باشید که درصورت استفاده زیاد از این روش و درآمد زایی زیاد از این طریق ممکن است سایت شما مورد جریمه گوگل قرار گیرد و به صورت کامل درآمد خود از طریق تبلیغات متنی را از دست دهید.

تبلیغات متنی یکی از فاکتورهای مهم در بررسی سلامت لینک سازی توسط شرکت گوگل می باشد و پنگوئن که به الگوریتم پنگوئن گوگل معروف است حساسیت بسیار بالایی را برروی تبلیغات متنی دارد .

۲- تبلیغات بنری

تمام لینک هایی که به عنوان تبلیغات در سایت شما درج شده اند و یا توسط اسپانسر درج شده اند را باید نوفالو کنید.

۳- لینک های قرار گرفته در دیدگاه ها و فروم ها

اگر لینک های قرار گرفته در قسمت نظرات را نوفالو نکنید می توانند برروی ارزش و اعتبار صفحه ای که در آن قرار گرفته اند تاثیر منفی قرار دهند . محتوایی که به صورت اسپم توسط کاربران ایجاد شوند و  حتی در صورت مدیریت دقیق ممکن است که شدیدا باعث جریمه سایت شما شوند .

۴- ریپورتاژهای خبری

معمولا از ریپورتاژ های خبری برای دریافت بک لینک و برای بهبود وضعیت سئو استفاده می شود که در اصطلاح و به صورت عامیانه به آنها ریپورتاژ آگهی می گوییم . اگر مطالبی که به صورت ریپورتاژ آگهی در سایت شما و بدون دریافت هزینه درج شده اند بهتر است که لینک های داخل آن را نوفالو کنید.

خرید رپورتاژ آگهی و اصول آن

چه زمانی از لینک فالو باید استفاده کنیم؟

به صورت کلی میتوان گفت به وب سایت هایی که معتبر و دارای ارزش بسیار بالایی می باشند باید به صورت فالو لینک دهیم و به وب سایت هایی که معتبر نمی باشد و ارزش پایین تری بخصوص نسبت به سایت ما دارند باید نوفالو لینک دهیم . این را نیز فراموش نکنید که به وب سایت هایی که به نوعی رقیب شما در سئو محسوب می شوند نباید لینک دهید تا موجب افزایش اعتبار آنها شوید چرا که کار خود را دشوار تر خواهید کرد.

۱- پست های میهمان که توسط کاربران مورد اعتماد ایجاد شده اند.

بسیار از نویسندگان همواره ترجیح می دهند با شرکت ها و وبسایت هایی همکاری کنند که در ازای نویسندگی به وب سایت آنها لینک داده شود . شما تنها این اجاره را در صورتی به نویسنده خود بدهید که اعتماد و اطمینان کافی به آنها دارید و میدانید که وب سایت آنها معتبر می باشد .

همچنین توجه کنید که تنها اجازه درج یک لینک فالو را به آنها بدهید و از آنها بخواهید که فقط نام خود و یا نام کمپانی خود را به صورت انکرتکست قرار دهند.

۲- لینک به سایت اشاخص معروف

درصورتی که با یک شخص معروف ، شرکت معروف و برند و یا فرد متخصص در زمینه کاری خود مصاحبه ای انجام داده اید لینک به سایت او به صورت فالو اشکالی برای شما نخواهد داشت.

همکاری با این چنین افرادی برای شما بسیار مفید خواهد بود چرا که باعث خواهد شد تا در آینده با افراد بیشتری مصاحبه کنید . اما باز هم سعی کنید فقط از نام آنها به عنوان انکرتکست استفاده کنید .

نکته ای مهم : درصورتی که فرد مورد نظر شخص مشهوری نیست و یا میدانید که در سایت خود از سئو کلاه سیاه استفاده کرده است حتما لینک مورد نظر را در سایت خود به صورت نوفالو قرار دهید.

سخن پایانی

هموراه تلاش کنید تا لینک سازی را به صورت کاملا طبیعی انجام دهید . در بسیاری از اوقات پیش خواهد آمد که با میل خود و به صورت طبیعی به یک سایت لینک دهید . چنین لینک هایی را بهتر است که به صورت فالو قرار دهید .

همچنین پیش خواهد آمد که در ازای دریافت پول مجبور به قرار دادن لینک هایی باشید که مربوط به سایت هایی با ارزش پایین هستند ، پس بهتر است که لینک مورد نظر را نوفالو قرار دهید.

 

حراجمعه سابین سرور

بهنام باقری

بهنام باقری هستم 5 سالی میشه که در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به صورت تخصصی فعالیت میکنم و هم اکنون در شرکت ایرانی طرح مشغول به کار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا