تکنولوژی

اینترنت عجیب در کره شمالی

یکی از عجیب ترین کشورها در سطج کرده زمین کشور کره شمالی می باشد که همواره شاهد اتفاقات و خبرهای عجیب و شگفت انگیز از این کشور هستیم. امروز درباره اینترنت کره شمالی که بسیار عجیب می باشد به شما می گوییم.

با وضعیت اینترنت کره شمالی آشنا شوید

با توجه به اینکه اطلاعاتی از وب سایت های کره شمالی لو رفت مشخص شد که این کشور در کل دارای ۲۸ عدد وب سایت می باشد . که بیشتر این وب سایت ها جنبه های تبلیغاتی را در این کشور دارد و تعدادی از این ۲۸ وب سایت نیز مربوط به وزارت خانه ها ، فرهنگ و هنر و گردشگری می باشد که آماری بسیار عجیب در نوع خود می باشد.

اینترنت عجیب کره شمالی

اینترنت عجیب کره شمالی

طبق گزارش هایی که چندی قبل منتشر شد یک مهندس که ساکن آمریکا بوده است به صورت مرتب به سامانه های DNS کشور کره شمالی درخواست می فرستاده تا به لیست دامنه های موجود در این کشور دسترسی یابد. تا اینکه به صورت اتفاقی یک بار درخواست ارسالی وی توسط سامانه پذیرفته شده و اون توانسته است که لیست وب سایت های موجود در این کشور را بدست آورد.

البته پیش از این تحلیل گران از وضعیت عجیب اینترنت کره شمالی اطلاع داشتند اما لو رفتن این فهرست اطلاع بیشتری را در اختیار آنها قرار داد.

مارتین ولیامز مدیر وب سایت {کره شمالی تک } است در این باره می گوید:

زمانی که یک سایت در کره شمالی راه اندازی می شود کسی از راه اندازی آن با خبر نمی شود و اکثرا افراد به صورت اتفاقی با این سایت ها روبرو می شوند. ما با بیشتر این سایت های کره شمالی آشنایی داشتیم اما نمی دانستیم دیگر چه چیزی میتوان در اینترنت کره شمالی یافت.

هراس کره شمالی از دسترسی شهروندانش به اینترنت

کره شمالی به قدری از دسترسی شهروندان خود به اینترنت هراس دارد که داشتن یک کامپیوتر شخصی در این کشور منوط به دریافت مجوز از مقامات محلی این کشور می باشد . همه سیستم های کامپیوتری این کشور مانند سلاح گرم در اداره پلیس کره شمالی به ثبت رسیده اند.

در کشور کره شمالی ارسال فکس نیازمند دریافت مجوز می باشد و همچنین مالکیت خصوصی دستگاه های دورنگار در این کشور ممنوع می باشد .

از این رو خودتان تصور کنید که دسترسی به اینترنت در این کشور چقدر دشوار و محدود می باشد و تخلف از قوانین مربوط به آن چه پیامد ها و مجازاتی را به دنبال خواهد داشت.

تصور مردم کره شمالی از دسترسی به اینترنت در این کشور چیست ؟

در صورتی که به کشور کره شمالی سفر کردید از مردم اگر درمورد اینترنت سوال نمایید متوجه خواهید شد که بیشتر آنها اصلا نمی دانند که اینترنت چیست ! در این کشور تنها در پایتخت آن و در پایتخت آن تنها افرادی که در اداره های دولتی و یا موسسات آموزشی مشغول بکار هستند در صورت سوال از آنها در مورد اینترنت به یاد  Kwangmyong خواهند افتاد.

بسیاری از کاربران اینترانت کره از طریق سیستم دایال آپ یا در آزمایشگاه های کامپیوتر به آن دسترسی پیدا می کنند. Kwangmyong نوعی شبکه بسته است که روی نسخه های ژاپنی کرک شده ویندوزهای مایکروسافت اجرا می شود و از لحاظ ظاهری به اینترنت واقعی شباهت دارد در حالی که در واقعیت اینگونه نیست.

اینترنت کره شمالی تنها از طریق مرورگرهای ساده و قدیمی و همچنین سرویس های ایمیلی اولیه امکان دسترسی را دارد که تعداد انگشت شماری از سایت هایی که از پیش سانسورهای لازم برروی آنها اعمال شده اند را می تواند در آن مشاهده کرد.

این شبکه تنها برای تعداد کمی از آزمایشگاه های کامپیوتر در ادارات مهم دولتی، دانشگاه ها، و برخی کافی نت های شهرهای مهم قابل دسترسی است.

اینترنت عجیب کره شمالی 

ارتباطات اینترنت کره شمالی همگی از طریق یک خط برقرار می شود که از پیونگ یانگ آغاز شده و با امتداد به سمت نواحی شمالی این کشور در چین خاتمه می یابد و از آنجا با استفاده از زیرساخت های سازمان مخابرات دولتی چین موسوم به یونیکام با جهان خارج ارتباط پیدا می کند.

به بیان دیگر کره شمالی پشت فایروال عظیم چین قرار دارد. گفتنی است که از مدت ها قبل شایعاتی در مورد یک خط اینترنت سری دوم با نام T1 در کره شمالی مطرح می شود که دستگاه های مورد استفاده مقامات عالی رتبه تر آن کشور را با آدرس IP چین و سرعتی بالاتر به اینترنت متصل می کند.

اگر اینترنت واقعی را در کره شمالی دیده باشید در خواهید یافت که این اینترنت تنها روی سیستم های کامپیوتری بسیار پیشرفته یا حتی یکی از دستگاه های اپل (مثلا آی فون یا آی پد) قابل استفاده است و این سیستم ها هم برای استفاده مقامات عالی رتبه کشور به داخل قاچاق می شود.

این اینترنت سرعت بسیار پایینی دارد و همه سیستم های کره شمالی به آن متصل می شوند و پهنای آن میان دستگاه های متصل تقسیم می شود. این اینترنت معمولا به خاطر فرسوده بودن بسیاری از سیستم ها از شبکه خارج می شوند.

اما هر کسی که در کره شمالی به اینترنت دسترسی دارد یکی از نخبگان آن کشور نیست. این کشور ادارات مختلفی دارد که برای انجام کارهایشان باید به اینترنت دسترسی داشته باشند و از آن جمله می توان به متخصصان رسانه ای، هکرها و شمار معدودی از پژوهشگران تکنوکرات اشاره نمود.

اما برای آنکه این افراد پس از اتصال به اینترنت متوجه نشوند که در چه شرایطی زندگی می کنند و از ترویج آموخته هایشان در جامعه کره شمالی جلوگیری به عمل آید، دولت این کشور اقدام به تطمیع کارکنان می کند و مشاغلی که در آنها دسترسی به اینترنت نیاز است را با حقوق های بالا و در ساختمان های پیشرفته دولتی قرار می دهد که از قدر و منزلت بالایی هم برخوردارند.

حراجمعه سابین سرور

بهنام باقری

بهنام باقری هستم 5 سالی میشه که در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به صورت تخصصی فعالیت میکنم و هم اکنون در شرکت ایرانی طرح مشغول به کار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا