سی پنل

آموزش رفع خطای ۴۰۶ Not Acceptable

با سلام و احترام خدمت همراهان شرکت ایرانی طرح

ممکن است خطاهای زیادی در هنگام مشاهده وب سایت ها و یا هنگام کار کردن مدیر سایت بر روی سایت خود  پیش بیاید و از متداول ترین این خطا ها ۴۰۶ Error – Not Acceptable  است. در این مقاله نحوه ایجاد و راه حل خطا را آموزش میدهیم.

 ۴۰۶ Error Not Acceptable چیست؟

ابتدا مرورگر درخواستی را برای نمایش اطلاعات به سرور ارسال میکند و این درخواست به شکل Accept Header برای سرور ارسال می شود. این درخواست به سرور اعلام میکند که مرورگر با چه فرمتی می تواند اطلاعات را ببیند. اگر سرور نتواند این اطلاعات را با فرمت درخواست شده به Accept header ارسال نماید پاسخ به صورت خطای ۴۰۶ Error Not Acceptable دریافت میگردد.

آموزش رفع خطای 406 Not Acceptable

همچنین ۴۰۶ Error Not Acceptable می تواند توسط Mod security نیز ایجاد گردد. Mod security برنامه امنیتی است که بر روی آپاچی کار میکند و به صورت فایروال عمل میکند. Mod security یکسری قوانین یا rule دارد که انواع تخلفات در آن ثبت شده است و در صورتی که درخواستی مطابق این لیست تخلفات باشد ارور ۴۰۶ Error Not Acceptable   ایجاد میکند.

آموزش رفع خطای 406 Not Acceptable

علت ایجاد ۴۰۶ Error Not Acceptable چیست؟

در اکثر موارد مواقع این ارور توسط Mod security ایجاد میشود که در حالت پیشفرض روی همه سرور های لینوکس و مخصوصا هاست سی پنل فعال است و باعث ایجاد این خطا میگردد.

چگونه می توان خطای Mod security را برطرف نمود؟

Mode security را می توان غیر فعال نمود و یا هر رولی که باعث این خطا میگردد را می توان برای سایت شما غیر فعال نمود و یا Mod security را برای دامین شما فقط غیر فعال نمود. در هر صورت می توانید با ارسال درخواست به پشتیبانی شرکت هاست خود این مشکل را اطلاع دهید تا واحد پشتیبانی به راحتی مشکل شما را بررسی نموده و  مشکل را برطرف نمایند.

از توجه و همراهی شما با مقاله آموزش رفع خطای ۴۰۶ Not Acceptable خرسندیم.

منتظر دریافت نظرات ، انتقادات و پیشنهادات شما هستیم. 

 

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا