آموزش سئو

۹ نکته مهم در معرفی برند در شبکه های اجتماعی

نکات مثبت در معرفی برند

ظاهر جذاب برای مشتری

ایجاد یک لوگو خوب بهمراه سایت حرفه ای که دارای قابلیت های متنوع و جذاب برای مشتریان میباشد هدف اصلی شما برای رسیدن به خواسته هایتان را میسر میسازد .وبسایت معرفی کننده شرکت و یا سازمان شماست و هر چقدر خود را حرفه ای جلوه دهید همانقدر میتواند به معرفی محصول شما و جذب مشتریان شما کمک میکند و شما را توسعه و رونق میبخشد.

پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارتباط با مشتریان

رمز واقعی کسب و کار ارتباط با مشتریان و پیگیری مسائل و مشکلات آنان میباشد.بدین ترتیب بازاریابی مهم تر از انتخاب محتوا برای سایتتان میباشد.استراتژی های بازاریابی باید بنا به خواسته های مشتریان باشد ، بنابرین هدف از ایجاد یک سایت تنها معرفی خود یا شرکت و یا محصولتان نیست بلکه انتشار مطالب و محتوایی است که کاربر پسند باشد.

ما در شرکت ایرانی طرح به مشتریانی که از خدمات میزبانی وب مانند هاست سی پنل استفاده میکنند پشتیبانی ۲۴ ساعته را ارائه میکنیم.

نکات مهم معرفی برند

شعار هدفمند

در دنیای دیجیتال میان مشتریان و سازمان ها درگاه های ارتباطی فراوانی وجود دارد که مشتریان با دیدن پیام های مختلف از سوی کاربران دچار سردرگمی میشوند . سازمان شما همیشه باید یک پیام واحد و هدفمند توسعه یافته داشته باشد که تصور محکم و پا برجایی از شرکت شما در ذهن مشتریانتان برقرار کند .

هدایت فکر مشتریان

تمامی فروشندگان و بازاریابان میتوانند به راحتی محصول شرکت را به راحتی تبلیغ کنند و به فروش برسانند حال این سوال در ذهن خود مطرح کنید که چگونه میشوند ذهن مشتریان را رهبری نمود . منظور از هدایت افکار مشتریان ایجاد افکار جذاب و مثبت برای معرفی کالا به روش سنتی به جای تبلیغ است که این روش موثرترین راه برای جذب مشتریان میباشد . حال چگونه میتوانیم ذهن مشتریان را هدایت و رهبری کنیم؟ خواندن افکار و ذهن مشتریان کار آسانی نیست و احتیاج به زمان و تلاش های زیادی دارد اما اگر از این روش سنتی به جای تبلیغات بتوانید استفاده کنید از تمام رقبا میتوانید در کار فروش خود جلو بزنید.

برند

۱۰ نکته برای افزایش ترافیک ورودی سایت از شبکه های اجتماعی

نکات منفی معرفی برند

ظاهر سازی

اگر محصول خود را بیش از حد و فراتر از قابلیت های آن جلوه دهید مشتریان حس اعتمادشان را نسبت به شما و محصولتان از دست میدهند و احساس میکنند فریب خورده اند. تصویری که در ذهن آنها از شما و سازمان فروش شما در ذهنشان دارند خدشه دار میشود.شما باید در معرفی سازمانتان شفاف سازی و هدفمند عمل کنید تا بتوانید حس اعتماد و جلب مشتری را فراهم سازید.همگام سازی آنچه مشتریان درباره شما میدانند و خوانده اند با آنچه که در عمل میبینند کلید حس اعتماد و قرارداد بستن شما میان مشتری و محصولتان میباشد.

به کاربردن شبکه های اجتماعی به عنوان یک مسیر یک طرفه

شبکه های اجتماعی با رسانه هایی مانند تلوزیون و رادیو و رسانه هایی که فقط معرف محصول میباشند بسیار متفاوتند. در شیوه های سنتی معرفی محصول انها فقط یک تصویر از محصول در ذهن مشتریان ایجاد میکردند و راهی برای رسیدگی به سوالات انتقادات و پیشنهادات مشتری میسر نبود اما شبکه های اجتماعی این امکان را برای شما و مشتریانتان فراهم آورده که بتوانید علاوه بر معرفی محصول به سوالات آنان پاسخ داده و یا نظر سنجی و پیشنهادات و انتقادات انها را ببینید. هدف از این کار اینست که به آنها بفهمانید که آنها نیز درمعرفی محصول شما هم سهیم هستند.

نکات مهم برای معرفی محصول

کپی و تقلید از محصولات شرکت های دیگر

کپی برداری تنها عملیست که ضعف خود را به دیگران بازگو میکند و نه تنها مشتریان بلکه معرف آن کسب و کارها نیز از این کار خوششان نمیاید.بهترین روش برای معرفی محصول تحقیق و پرس و جو برای نیازهای بازار است . با استفاده از تکنیک های مختلف میتوانید محصول خود را در بازار عرضه کنید . آنچه که شما را از دیگران متمایز میکند متفاوت بودن برند شماست.

تبلیغ فقط در دنیای مجازی

با اینکه نقش دنیای مجازی در تبلیغات و معرفی محصولات غیر قابل توصیف است ولی نباید از دنیای واقعی نیز غافل شوید.میتوانید با سازمان های کوچک و مرتبط همکاری کنید.فراموش نکنید که ایجاد روابط حظوری و عاطفی بسیار موثر تر از فضای مجازی میباشد . میتوانید با رهبران سایر سازمان ها ارتباط برقرار کرده و هر یک از این افراد دوستان و مربیان شما برای معرفی محصولتان میباشد.

فراموش کردن عوامل بیرون از سازمان

با اینکه بعضی از عوامل مانند فرهنگ و منطق برای ایجاد یک برند نقش مهمی دارد ولی برای معرفی سازمان نباید از بعضی از عوامل غافل بود.باید از بعضی عوامل مثل سازمان های دیگر موقعیت ها و عوامل اجتماعی اقتصادی سیاسی فرهنگی هنری و … نیز بهره برد و از آنها در ایجاد توسعه و همکاری در بالا بردن رتبه سازمان و برند بهره برد.اگر این عوامل را در نظر داشته باشیم حس اعتماد و اطمینان از سازمان و محصولتان برای مشتریانتان فراهم می یابد.

نکات مهم معرفی برند

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا