دایرکت ادمین

آموزش نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP در هاست دایرکت ادمین

در مقاله های قبلی نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP را در هاست سی پنل را توضیح دادیم و آموختیم که بازدید کنندگان یک سایت را از آدرس با ssl به آدرس بدون ssl ریدایرکت کنید. در این آموزش هم قصد داریم نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP را در دایرکت ادمین آموزش دهیم.

گاهی اوقات نیاز به ریدایرکت از  HTTPS به HTTP بوجود میاد تا کاربرانی که با آدرس سایت به همراه HTTPS  است وارد میشوند بصورت خودکار به آدرس HTTP هدایت شوند. یا آنکه به عکس HTTP به HTTPS در هاست دایرکت ادمین ریدایرکت کنیم.

آموزش نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP در هاست دایرکت ادمین

یکی از بهترین راههای ریدایرکت کاربران از پروتکل امن HTTPS به HTTP استفاده از فایل htaccess. میباشد که برای هر سیستم مدیریت محتوایی موجود است.بدین ترتیب باید کد هایی را در داخل این فایل قرار دهید . در ابتدا وارد هاست خود شوید و بر روی File Manager کلیک کنید :

آموزش نحوه آپلود فایل در دایرکت ادمین

 

بعد از وارد شدن به File Manager به مسیر Public_html  مراجعه کرده و فایل  htaccess. را بیابید . سپس روی Edit که مقابل این فایل قرار گرفته کلیک کرده تا صفحه ویرایش فایل htaccess. باز شود :

 

آموزش نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP در هاست دایرکت ادمین

 

بعد از ورود به صفحه ویرایشگر htaccess. فایل زیر را در آن قرار داده و ذخیره کنید :

در این کد همانطور که مشاهده میکنید ریدایرکت از HTTPS  به HTTP انجام میگیرد و هر زمان که کاربر به آدرس سایتی که ssl در آن نصب شده وارد شود به صورت خودکار به سایت بدون ssl هدایت میشود.

آموزش نحوه ریدایرکت HTTP به HTTPS در هاست دایرکت ادمین

اگر بخواهید ریدایرکت را برعکس انجام دهید یعنی از HTTP به HTTPS در هاست دایرکت ادمین انجام بدهید فقط کافیست مراحل قبلی را انجام داده و بجای کد قبلی این کد را در فایل htaccess. هاست قرار دهید :

از توجه شما به آموزش فوق متشکریم. امیدواریم که  آموزش نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP در هاست دایرکت ادمین  مورد پسند واقع شود.نظرات پیشنهادات و انتقادات خودتون رو با ما در میان بگذارید .

آموزش نحوه ریدایرکت HTTPS به HTTP در هاست دایرکت ادمین
4.6 (92%) 5 votes
برچسب ها
هاست سی پنل ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

بستن