آموزش سئوآموزش ها

گوگل به دنبال کاهش تبلیغات آزاردهنده

طی اطلاعات و خبرهای منتشر شده از این پس شاهده کاهش تبلیغات آزاردهنده در وب سایت ها و بخصوص تبلیغات پاپ آپ خواهیم بود. این کمپانی معروف اعلام کرده است که طی هفته آینده وب سایت های دارای تبلیغات آزاردهنده را مطلع خواهد کرد.

 

گوگل به دنبال کاهش تبلیغات آزاردهنده

در این طرح که توسط گوگل اجرا می شود مدیران سایت ها می توانند به قسمت گزارش تجربیات کاربران از تبلیغات رفته و اطلاعات کاملی را در مورد تبلیغات آزار دهنده را از دیدکاربران ، دریافت نمایند. همچنین در این قسمت اسکرین شات هایی از تبلیغات آزاردهنده نیز مشاهده خواهید نمود.

امروز در وب سایت ها شاهده انواع تبلیغات می باشیم که تبلیغات پاپ آپ یکی از بدترین و آزاردهنده ترین نوع تبلیغات می باشد.  به گزارش موسسه تحقیقاتی  Coalition for Better Ads تبلیغات پاپ آپ به قدری آزاردهنده هستند که کاربران را از ورود مجدد به سایت هایی که داری این تبلیغات هستند وادار می سازد و یا اینکه کاربران را محبور به نصب و استفاده از نرم افزار های مسدود کننده صفحات پاپ آپ می کند.

تبلیغات پاپ آپ صفحاتی هستند که بعد از ورود کاربران به یک سایت به طور ناخواسته و اتوماتیک باز می شوند و موجب هدر رفت حجم اینترنت و هم چنین کاهش سرعت اینترنت کاربران می شود .

نصب و استفاده از نرم افزار های مسدود کننده صفحات پاپ آپ به معنای کاهش درآمد های مدیران وب سایت ها از تبلیغات خواهد بود . چراکه بیشترین درآمد کنونی مدیران وب سایت ها از تبلیغات پاپ آپ می باشد .

کمپانی گوگل در این رابطه می گوید:

جایگزین کردن تبلیغات آزاردهنده با موارد معقول و پذیرفتنی، به تمام تولید کنندگان محتوا اجازه می دهد تا فعالیت خود را در حوزه تبلیغات آنلاین ادامه دهند. به همین دلیل ما از تلاش شرکت ها برای سازگاری با استانداردهای جدید و بهتر، حمایت کرده و قواعد جدیدی را متناسب با آن ارائه می دهیم.

از این رو انتظار می رود مدیران وب سایت ها به خواسته این کمپانی توجه کرده و اقدام به بررسی و حذف تبلیغات آزاردهنده خود نمایند و تبلغات مناسب و مطلوبی را جایگزین آن ها کنند.

اما آن چیزی که مشخص نشده است جریمه گوگل برای وب سایت  هایی که تبلیغات آزاردهنده را حذف نکنند هست .

آیا گوگل درصورت حذف نشدن تبلیغات آزاردهنده از سایت ها آنهارا جریمه خواهد کرد یا خیر؟

نظرات خودرا از طریق دیدگاه با ما در میان بگذارید.

 

 

منبع : بخش آموزش سئو وبلاگ ایرانی طرح

حراجمعه سابین سرور

بهنام باقری

بهنام باقری هستم 5 سالی میشه که در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به صورت تخصصی فعالیت میکنم و هم اکنون در شرکت ایرانی طرح مشغول به کار هستم.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا