وردپرس

نحوه پاکسازی افزونه ها بطور کامل در وردپرس

با سلام و احترام خدمت همراهان همیشگی شرکت ایرانی طرح

اگر شما یک افزونه ای را پاک کنید فایل های آن بطور کامل از سیستم حذف نمیشوند بلکه فایل های اضافی و تنظیمات آن در سایت باقی می مانند. این بدان دلیل است که اگر روزی بخواهید آن افزونه را دوباره نصب کنید تنظیمات قبلی ذخیره شده را بتوانید برگردانید و دیگر نیازی به ساخت دوباره آن نباشد.

پاک کردن افزونه ها بطور کامل چگونه انجام میگیرد؟

حذف افزونه ها به سادگی انجام میگیرد بدین صورت که کافیست به افزونه ها رفته و افزونه موردنظر را غیرفعال کنید سپس آنرا حذف کنید. اگر بخواهید اینکار را بصورت دستی انجام دهید به هاست خود مراجعه کرده و در پوشه افزونه ها (plugins) میتوانید افزونه مورد نظر را غیرفعال کنید. ما میخواهیم نحوه پاک کردن افزونه را با تمام امکانات و فایل های جانبی برایتان شرح دهیم.

حذف کامل افزونه ها از وردپرس 

قبل از شروع به حذف نسخه پشتیبان از وردپرس خود تهیه کنید. در هنگام حذف افزونه ها ممکن است در فایل اخلال ایجاد شود یا فایلی بطور اشتباه از سیستم حذف شود.

حذف فایل های باقی مانده با کمک FTP

فایل های مربوط به پلاگین در پوشه ای به نام plugins ذخیره میشود. برای دسترسی به آنها میتوانید از طریق پنل یا FTP وارد شوید. به مسیر public_html>> wp-content>> plugins مراجعه کرده و در این پوشه تمامی افزونه های نصب شده را میتوانید مشاهده کنید و آنها را بصورت کامل حذف کنید یعنی دسترسی  بصورت کامل از این بخش را دارا هستید.

نحوه پاکسازی افزونه ها بطر کامل در وردپرس

حذف جدول های جداشده از پایگاه داده 

افزونه های وردپرسی اطلاعات خود را در جدول های پایگاه داده اختصاصی ایجاد میکنند. اگر بخواهید افزونه مورد نظر خود را پاک کنید این جدول نیز باید حذف شود. اگر جدول یا اطلاعاتی از افزونه ها همچنان در پایگاه داده باقی مانده باشد بهتر است آنرا بصورت دستی با ورود به بخش phpmyadmin حذف کنید. برای حذف آسان جدول مورد نظر میتوانید از افزونه WP Optimize کمک بگیرید.

با استفاده از این افزونه میتوانید تعیین کنید چه قسمتی از دیتابیس باید حذف شودو تمامی افزونه های نصب شده را مشاهده میکنید.

نحوه پاکسازی افزونه ها بطور کامل در وردپرس

حذف شورت کد های مرتبط با افزونه 

بسیاری از افزونه ها یک شورت کد برای اضافه به برگه ها و نوشته ها دارند. اگر شورت کد را حذف کنید معمولا شورت کدهای مرتبط به افزونه مورد نظر باقی مانده و برای این منظور میتوانید از افزونه  Better Search And Replace کمک بگیرید.  افزونه مورد نظر امکان جستجو در بین مقادیر خاص وبسایت را فراهم کرده و آنرا جایگزین میکند. همچنین میتوانید شورت کدهای مرتبط با افزونه را از بین برده و پاک کنید. برای اینکار فقط کافیست شورت کد مورد نظر را جستجو کنید :

نحوه پاکسازی افزونه ها بطور کامل در وردپرس

نتیجه گیری 

در صورت حذف افزونه از وردپرس فایل های آن بطور کامل حذف نمیشوند برای امکان پذیر ساختن پاکسازی کامل افزونه با استفاده از سه روش زیر میتوانیم اینکار را انجام دهیم :

  1. حذف فایل های مرتبط با افزونه
  2. حذف جدول های مرتبط با افزونه ها
  3. حذف تمامی شورت کد های مرتبط با افزونه

از توجه شما به مقاله نحوه پاکسازی افزونه ها بطور کامل در وردپرس سپاسگذاریم .

با ما همراه باشید.

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا