آموزش سئوآموزش ها

عدم استفاده گوگل از DMOZ

با توجه به بسته شدن دایرکتوری DMOZ ، گوگل به رسمی اعلام نمود که دیگر از ابزار DMOZ به عنوان یک منبع برای نتایج جستجو استفاده نخواهد کرد.

گوگل به صورت رسمی اعلام توقف استفاده خود از DMOZ را اعلام کرد

گوگل از ابزار DMOZ در هنگام ایندکس صفحات سایت برای نمایش عنوان و توضیحات متا کمک میگرفت . اما توضیحات و عناوینی که از این ابزار به دست می آمد چندان مفید نبود و همچنین در برخی از موارد این اطلاعات حتی به درستی نیز نشان داده نمی شد.

ابزار DMOZ در ۱۷ مارس ۲۰۱۷ به صورت رسمی غیر فعال گردید و گوگل نیز تصمیم بر عدم استفاده از این ابزار در نتایج جستجوی خود گرفت. موتورجستجوگر گوگل از DMOZ برای تکمیل نتایج جستجوهای خود از سال ۲۰۰۶ استفاده می کرد و بخشی از توضیحات متا ها و عناوین سایت ها را از این ابزار دریافت می کرد.

دلیل استفاده گوگل از توضیحات متا و عناوین DMOZ در نتایج جستجوی خود کامل تر بودن این اطلاعات نسبت به اطلاعاتی که به صورت دستی در توضیحات متا و عناوین قرار میگردفت بود .

 

عدم استفاده گوگل از DMOZ

 

توقف استفاده گوگل از ابزار DMOZ

با توجه به عدم استفاده موتورجستجوی گوگل به صورت رسمی از DMOZ و همچنین غیرفعال شدن آن ، اهمیت توضیحات متا نسبت به گذشته بسیار بیشتر شده است .

افزایش اهمیت توضیحات متا در طلب افزایش دقت صاحبان سایت ها برای انتخاب توضیحات متای دقیق و مناسب و همچنین انتخاب کلمات کلیدی مناسب می باشد.

با توجه به این مورد که در گذشته برای در نظرگرفتن اطلاعات DMOZ از متاتگ NOODP  استفاده می شد ، اما حال با غیر فعال شدن آن و عدم استفاده گوگل از این ابزار ضرورتی برای استفاده از این متاتگ وجود ندارد.

 

پیشنهاد ما به شما برای انتخاب توضیحات متای مناسب استفاده از توصیه های گوگل می باشد که می توانید از اینجا آنهارا مشاهده کنید.

 

منبع : وبلاگ ایرانی طرح

حراجمعه سابین سرور

بهنام باقری

بهنام باقری هستم 5 سالی میشه که در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی به صورت تخصصی فعالیت میکنم و هم اکنون در شرکت ایرانی طرح مشغول به کار هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا