سرور لینوکسسی پنل

رفع مشکل Disk Quota در WHM

رفع مشکل نمایش اشتباه حجم یک اکانت در cpanel

 

این مشکل هر از چندگاهی برای سرور های هاست اشتراکی بوجود می آید ، به این صورت که کاربر بعد از لاگین کردن به کنترل پنل هاست خود متوجه این موضوع می شود که ، فضای مصرفی نشان داده شده توسط cpanel بیشتر از حجم واقعی اطلاعات آن یوزر می باشد . بروز این مشکل می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در ذیل به بررسی برخی از این موارد می پردازیم :

رفع مشکل Disk Quota در WHM

۱ – ممکن است فایل ها در مسیری بجز دایرکتوری public_html قرار داشته باشند ، برای رفع این مشکل ابتدا از طریق ssh  به سرور خود متصل شوید سپس در خط فرمان دستور زیر را تایپ کنید :

شما با استفاده از این دستور می توانید کل حجم پوشه های مربوط به یوزر موردنظر خود را بدست آورید.

۲-دستور du  فقط کل حجم دایرکتوری آن یوزر را نشان می دهد نه بیشتر ، ممکن است به عنوان مثال فایل مربوط به بکاپی از آن یوزر در دایرکتوری دیگری بجز دایرکتوری آن یوزر قرار داشته باشد ، برای یافتن فایل هایی نظیر فایل backup مربوط به یک یوزر خاص می بایست آن یوزر را براساس uid جستجو کنید ، برای انجام این کار طبق مراحل زیر پیش بروید :

ابتدا در خط فرمان دستور زیر را وارد کنید :

 

سپس با استفاده از کلید ترکیبی Ctrl + W یوزر سایت مورد نظر جستجو کنید ، بعد از یافتن یوزر سایت مورد نظر عدد مقابل آن را کپی کنید این عدد همان uid است.

توجه : راه ساده تر یافتن Uid و Gid یک یوزر استفاده از دستور زیر است :

و یا این دستور :

 

به جای username  یوزر مورد نظر خود را وارد کنید.

با انجام دستورات فوق به شما چند عدد نشان داده می شود که عدد بزرگتر Uid آن یوزر می باشد ، سپس با استفاده از دستور زیر فایل های مربوط به آن user به همراه حجم هر فایل را در کل سرور جستجو کنید :

 

حراجمعه سابین سرور

اسفندیار سلیمانی

نزدیک به 10 سال هست که تو زمینه برنامه نویسی وب و سرور داره فعالیت میکنه. اهل ریسک های خطرناک هست و اصلا تو خودش محدودیت نمیبینه. عاشق شرکتیه که تاسیسش کردن. اسفندیار عاشق پیشرفت و یادگیریه و هر ثانیشو دوست داره پیشرفت کنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا