وردپرس

چگونه از تیترها در وردپرس استفاده کنیم؟

با سلام خدمت دوستداران ایرانی طرح

یک متنی را در نظر بگیرید که دارای هیچ عنوان و علایم میباشد و بصورت یک دست با یک فونت نوشته شده است. بنظر شما آیا از این متن میتوان به راحتی استفاده کرده و آنرا به آسانی خواند؟ مطمئنا که این نوع نوشته چندان معنا و مفهوم مشخصی نداشته و برای محتوای وردپرسی شما یک ریسک بزرگ میباشد.

برای چنین مشکلی ازتیترها در وردپرس استفاده میکنیم. تیترها  عنوان  و زیر عنوان وردپرس در نظر گرفته میشوند و استفاده از تیترها برای کاربران بسیار مهم میباشد و کاربران حرفه ای همیشه آنرا دنبال کرده و میخوانند.

چگونگی استفاده از تیتر ها

 

تیترها و ساختار متن

تیترها بعنوان راهنما برای کاربران محسوب میشود چرا که آنها متن را با دقت دنبال کرده و در مورد پاراگراف اطلاعات کسب میکنند و مشتاق خواندن متن میشوند.

حتی اگر متن ضعیف نوشته شده باشد همین تیتر ها هستند که توجه کاربران را به آن جلب کرده و به آن توجه کنند.

خواندن متن از صفحه موبایل و مانیتور هم کار سختی است و ممکن است کاربران را کلافه کند ولی اگر از تیترها در محوایتان استفاده کنید وضع بهتر خواهد شد.

برخی از افراد با جذب و دعوت به مطالب آینده فکر میکنند به بهبود کار خود کمک میکنند در حالی که این فکر اشتباه و خطاست .

یک محتوا نویس باید بعد از بکار بردن تیترها مطالب و محتوای مربوط به آن تیتر را به صورت دقیق ، خوانا و قابل مفهوم بنویسد تا کاربر توجیح شود. با این روش این کاربر به عنوان یک کاربر دائمی مطالبتان را دنبال میکند.

تیترها و سئو

برخی از افراد چنین تصور میکنند که با آوردن کلید واژه کانونی در سئو کار تمام شده و بهترین رتبه گوگل را کسب میکنند ولی این کار به تنهایی کافی نیست . باید متنی استاندارد مطابق با کلید واژه کانونی بنویسید و توضیحات خود را بصورت داستانی پیاده سازی کنید.متن پوچ فاقد امتیاز سئو در موتورهای جستجو میباشد.

تیترها بر روی سئو تاثیر خوبی میگذارند و دلیل اصلی آن تاثیر روی کاربران میباشد و باید این را به خاطر سپرد که تارگت اول کاربر میباشد بعد موتورهای جستجو. احساس رضایت کاربران باعث بهبود رتبه سئو نیز خواهد شد. استفاده از تیترها نیز زمانی میسر خواهد بود که کاربران را به اصل موضوع هدایت میکند و آنها را دچار سردرگمی نمیکند.

چگونه از تیترها در وردپرس استفاده کنیم؟

نحوه استقاده از تیترها 

توسعه دهندگان معمولا در مورد تیترها زیاد صحبت میکنند و تعریف خاصی دارند . معمولا H1 برای عنوان اصلی سایت یا وبلاگ بکار میرود و باید در همه مطالب وجود داشته باشد. سایر تیترها در وردپرس بعد از آن بکار میرود و بصورت یک ترتیب مشخص H2 و بعد H3 و در صورت لزوم H4 استفاده میکنیم.

برای درک بهتر موضوع مثالی میزنیم :

  • H1:چگونه از تیترها در وردپرس استفاده کنیم؟
  • H2:چگونگی استفاده از تیتر ها
  • H3: تیترها و ساختار متن
  • H3: تیترها و سئو
  • H3: نحوه استقاده از تیترها 

تیترهای H4 و H5 و H6 در صورت لزوم در متن های طولانی استفاده میشود.

تیترها و سطح دسترسی

تیترها در محتوای وردپرس برای دسترسی آسان کاربران بکار میروند مخصوصا برای افرادی که دارای بینایی ضعیف میباشند و این تیترها هستند که کاربران با آنها تصمیم میگرند متن را مطالعه کنند یا خیر. پس باید هم تیترها و هم متن را باید در نوشته های وردپرس جذاب و با کیفیت نوشت.

تیترها در وردپرس

تیترها در افزونه Yoast SEO

افزونه yoast seo در انتخاب محل قرارگیری متن ها کمک میکند. اگر تیترها در نوشته وردپرس موجود نباشد این افزونه به رنگ قرمز درآمده و تذکر میدهد که باید از آن استفاده کنید و از کم و زیاد بودن تیتر ها نیز آگاه میسازد و با اطمینان میتوانید از آن افزونه استفاده کنید.

نتیجه گیری 

استفاده از تیترها در محتوای وردپرس بسیار لازم و ضروری است و کاربران را برای مطالعه محتوای وردپرس جذب کرده ، سطح دسترسی را آسان میکند و موجب بهینه سازی وبسایت و محتوای وردپرس میشود.

از توجه شما به مقاله چگونه از تیترها در وردپرس استفاده کنیم؟ سپاسگذاریم .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا