آموزش سئو

Bounce rate چیست و چه تاثیری بر سئو دارد؟

با سلام و وقت بخیر خدمت همراهان ایرانی طرح

Bounce در لغتنامه به معنی پرش یا جست میباشد و  rate به معنی نرخ یا میزان میباشد که معنای کلی آن نرخ پرش میباشد . در تعریف کلی میتوان گفت که به درصدی از کاربران که یک سایت را مشاهده میکنند Bounce rate گفته میشود. در اینجا باید توجه داشت که معیار حظور زمانی بازدیدکننده در سایت به Bounce rate بستگی ندارد. نرخ پرش از معیارهای مهم در فاکتورهای سئو و بهینه سازی وبسایت و همچنین تجربه کاربری میباشد.

Bounce rate چیست؟

Bounce rate در گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)

در گوگل آنالیتیکس تعریف Bounce rate کمی متفاوت و دقیق تر میباشد و آنالیتیکس Bounce rate را اینگونه تعریف میکند که اگر کاربری Interaction  رخ ندهد یک Bounce rate اتفاق می افتد.

Interaction به معنی تعامل میباشد و عواملی که شامل Interaction میشود را به شکل زیر تعریف میکنیم:

  • Pageviews
  • Event
  • Transaction

در صورتی که هیچکدام از عوامل گفته شده توسط کاربر ایجاد نشود یک Bounce rate ایجاد میشود.

Bounce rate چیست؟

Bounce rate در  الکسا (Alexa)

Bounce rate از نگاه الکسا تفاوتی با معانی که در پاراگراف اول به آن اشاره کردیم ندارد و اگر کاربری بعد از ورود به یک سایت صفحه ای را مشاهده کرده و از آن خارج شود یک بانس ریت روی می‌دهد.سایت الکسا به کمک یک سری پارتنرها و یا تولبار الکسا و روش‌های مختلف خود که به آن اشاره ای نکرده بانس ریت را محاسبه می‌کند.

Bounce rate در ایمیل مارکتینگ

Bounce در ایمیل مارکتینگ بدین معناست که چه تعداد از ایمیل‌های ارسالی شما به دلیل مشکلات سرور دریافتی، نامعتبر بودن ایمیل مقصد به شکل موقت یا دائمی و … به مخاطب مدنظر نرسیده باشد.

Hard Bounce 

به ایمیل هایی که دارای مشکل دائمی میباشند و به مقصد نخواهند رسید گفته میشود. به طور مثال ممکن است کاربر آدرس ایمیلی را وارد کند که وجود ندارد و یا دامنه فاقد ارائه خدمات ایمیل میباشد.

Soft Bounce

به آن دسته از ایمیل هایی گفته میشود که دارای مشکلات موقتی بوده و به مقصد نرسیده و ممکن است سرور ایمیل گیرنده بطور موقتی از کار افتاده و یا اینباکس ایمیل مقصد پر شده باشد.

امیدواریم مقاله Bounce rate چیست؟ مورد پسند واقع شود.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. 

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا