تکنولوژی

پی پال (Pay Pal) چیست؟

با سلام خدمت همراهان وبلاگ ایرانی طرح

پی پال یک شرکت آمریکایی در ضمینه پرداخت آنلاین و انتقال پول میباشد که جایگزین الکترونیکی برای روش های قدیمی مانند اسکناس و چک و … شده است. پی پال از ایده های ساده ای برای امنیت استفاده کرده و با استفاده از نرم افزار رمزگذاری برای اجازه به افراد برای انتقالات مالی بین کامپیوتر ها استفاده کرده است. چنین ایده ساده به یک روش پرداخت اولیه در جهان تبدیل شده است و در حال حاظر پی پال بیشتر از ۱۰۰ میلیون حساب کاربری فعال در سراسر جهان دارد .

کاربرد پی پال

پی پال سرویس پرداخت آنلاین میباشد که افراد میتوانند منابع مالی خود را در آنجا به صورت الکترونیکی انتقال دهند.  نمونه ای از کاربردهای پی پال را در اینجا معرفی میکنیم.

  1. دریافت و انتقال مبالغ دریافتی برای مزایده های آنلاین در سایت هایی مثل eBay و …
  2. خرید و فروش اینترنتی لوازم یا خدمات
  3. دریافت یا ایجاد کمک های مالی
  4. تبادل مالی با افراد دیگرپی پال (Pay Pal) چیست؟

با استفاده از یک آدرس ایمیل شما میتوانید منابع مالی خود را به افراد دیگر بپردازید .برای اینکه بتوانید منابع مالی را دریافت کنید باید یک حساب کاربری مرتبط با ایمیل داشته باشید . حساب های اصلی پی پال و بسیاری دیگر از منابع مالی رایگان هستند. مانند تمامی خریدهای که خود پی پال میپذیرد .

در صورتی که حساب کاربری پی پال داشته باشید با استفاده از روش های مختلفی میتوانید منابع مالی خود را واریز و یا دریافت کنید. با استفاده از حساب های بانکی و یا کارت های اعتباری میتوانید برای برای معاملات مستقیم و یا بیشتر ارتباط دهید. گزینه های دیگری برای برداشت استفاده میشود مانند استفاده از کارت اعتباری پی پال برای خرید یا برداشت از حساب و یا درخواست چک در ایمیل میباشد.

ثبت نام در پی پال

ثبت نام در پی پال بسیار سریع بوده و نیاز به وارد کردن اطلاعات بانکی هم ندارد ولی در صورتی که بخواهید از ویژگی های بیشتر استفاده کنید نیاز به وارد کردن اطلاعات حساب بانکی میباشد. برای ثبت نام کافیست وارد سایت Paypal.com شوید. در صفحه بعدی حساب کاربری خود را مانند شخصی تجاری یا از نوع برتر انتخاب کنید. در صورتی که بخواهید برای مزایده های eBay یا خرید آنلاین استفاده کنید حساب شخصی و برای دریافت و پرداخت ها حساب تجاری یا برتر مناسب خواهد بود. بعد از آن پی پال چند سوال شخصی اولیه از شما میپرسد و با تکمیل اطلاعات و اتصال حساب بانکی یا کارت اعتباری حساب کاربری تایید میشود.

پی پال (Pay Pal) چیست؟

پی پال چگونه کار می کند؟

پی پال به عنوان یک واسطه روش تعمال پول آنلاین بین افراد را تغییر میدهد. به عنوان مثال فرض کنید اعتبار و معاملات کارت بانکی در شبکه های مختلفی انجام میشود . فردی تبادلی انجام داده که ۱۰ سنت هزینه و ۲ درصد از معامله میباشد. تبادل شامل هزینه های کوچکتری که به شرکت های مختلف در معامله پرداخت میشود که شامل بانک بازرگان، شرکت کارت اعتباری و شرکت صادر کننده کارت میباشد. پی پال در اینها هم برای خریدار و هم برای فروشنده سر و کار دارد. هر دو طرف اطلاعات حساب بانکی یا کارت بانکی را خود پی پال ارائه میدهد. در عوض پی پال معاملات را با بانک ها و شرکت های مختلف ارایه داده و پول را پرداخت میکند.

امیدواریم مقاله پی پال (Pay Pal) چیست؟ مورد پسند واقع شده باشد. 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. 

حراجمعه سابین سرور

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا