آموزش سئو

سئو چیست و چه کاربردی در بهینه سازی وبسایت دارد؟

با سلام و وقت بخیر خدمت همراهان همیشگی شرکت ایرانی طرح

امروز میخواهیم مفهوم سئو و کاربردهای آن در بهینه سازی سایت رو براتون توضیح بدهیم.

سئو 

سئو یا SEO سرواژه کلمات Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور های جستجو میباشد. معنای همه واژه های گفته شده یکی میباشد و آنرا بصورت زیر میتوانیم تعریف کنیم :

۱- سئو به معنای فریب یا دستکاری موتورهای جستجو با روش های نامناسب نیست . سئو برای کمک کردن به بهبود دیداری و ارتباط سازی وبسایت ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه بالا ایجاد شده است.

۲- سئو راه کارهایی برای تغییر استراتژیکی وبسایت ها میباشد. این روش مهمترین عامل ارتباط سازی صفحه و افزایش اهمیت آن در نتایج جستجو میباشد.

۳- این روش فرایند ساده ای نیست و به آسانی پیاده سازی نمیشود و نیازمند اطلاعات کافی و پیش نیاز و زمان میباشد. موتورهای جستجو با تغییرات مداوم الگوریتم های رتبه بندی جستجو قابل پیش بینی نیستند. وظیفه مهندسین سئو بروزرسانی اطلاعات پیش نیاز خود در این ضمینه میباشد.

۴- سئو یا بهینه سازی سایت توسط سئو کارها انجام میشود.

۵- گوگل دارای الگوریتم رتبه بندی بیش از ۲۰۰ معیار برای یک سایت میباشد. بنابرین مهندسین سئو مهمترین این معیارها را برای پیاده سازی موفق سئو میدانند.

سئو چیست؟

تاریخچه سئو

در اوایل سال ۱۹۹۰ اولین موتورهای جستجو شروع به کار شدند. محبوب ترین آنها Infoseek،Alta Vista و Yahoo بودند.دیدگاه مردم در آن زمان بصورت لیست فهرست شده بود که مانند صفحه زرد سئو اولیه بر اساس ترتیب حروف الفبا انجام میشد. با رشد مداوم اینترنت موتورهای جستجوی جدیدی بوجود آمد که از الگوریتم های پیچیده تری برای رتبه بندی سایت استفاده کردند . این الگوریتم ها با معیار تراکم کلمات کلیدی و برچسب های مشابه key-words برای استفاده در محتویات سایت استفاده کردند. با رشد و توسعه رتبه بندی سایت مهندسین سئو دنبال راه کارهای بهتری برای تاثیر رتبه بندی موتور جستجو ها از روش های درست یا نادرست روی آوردند.

سئو چیست؟

اهداف سئو

اهداف سئو در کمک برای بدست آوردن جایگاه و رتبه بالا توسط موتور های جستجو و همچنین ارتباط میان صفحات و کلمات کلیدی توسط کاربران میباشد. نمایش صفحات بیشتر مرتبط با موضوع وارد شده توسط کاربر مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتورهای جستجو دارد.زیرا در آن هم کاربر نتایج بهتر و مرتبط  با موضوع خود پیدا میکند و هم الگوریتم آن بیشترین صفحات مربوطه را نشان میدهد.بعد از بهبود رتبه بندی سئو توسط موتورهای جسجو این فرایند به دانش و زمان برای پیاده سازی روش های خود نیازمند میشود. در بهینه سازی سایت زمان بزرگترین سرمایه گذاری اولیه است.

از همراهی صمیمانه شما و توجهتان به مقاله

سئو چیست و چه کاربردی در بهینه سازی وبسایت دارد؟ خرسندیم.

نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا