سی پنل

Track DNS و Trace Route در سی پنل چیست؟

به نام خدا با سلام خدمت همراهان محترم ایرانی طرح

Track DNS یکی از ابزارهای سی پنل میباشد که با استفاده از آن میتوانید مشخصات DNS ای که روی یک دامنه تنظیم شده است را مشاهده نمایید و از صحت تنظیم شدن آن اطمینان کافی حاصل نمایید .

Track DNS از ابزارهای اختصاصی سی پنل میباشد تا بدون مراجعه به سایت های دیگر و احتمال Cache شدن اطلاعات و مشخصات وارده DNS بتوانید مشخصات DNS دامنه خود را مشاهده کنید و از اینکه مشخصات DNS به صورت صحیح تنظیم شده اند و به آی پی صحیح متصل میشود اطمینان کافی حاصل نمایید. در کنار این ابزارها در هاست سی پنل Track DNS  دو ابزار خوب دیگر نیز برای شما فراهم آورده است به نام های Domain Lookup و Trace Route که با استفاده از این قابلیت ها میتوانید از اتصال دامنه و کامپیوتر خودتان به هاست اطمینان حاصل نمایید. Domain Lookup هم یکی از قابلیت های سی پنل میباشد که برای شما این امکان را بوجود می آورد تا بتوانید مشخصات DNS آدرس دامنه خود را بررسی کرده و از صحیح بودن مشخصات  DNS و اتصال درست آن به سرور اطمینان حاصل کنید .

نحوه استفاده از Domain Lookup در Track DNS

در ابتدا وارد سی پنل هاست خود شوید و از قسمت  Advanced روی Track DNS کلیک کنید.

Track DNS و Trace Route در سی پنل چیست؟

در پایین گزینه Enter a domain to look up: در داخل کادر آدرس دامنه خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که آدرس دامنه دارای هیچ کاراکتر اضافی نباشد بطور مثال : iranitarh.com باشد و بعد روی Look Up کلیک کنید. در صفحه بعد روی Zone Information مشخصات DNS و آی پی خود را میتوانید مشاهده کنید.

Track DNS و Trace Route در سی پنل چیست؟

نحوه استفاده از Trace Route

در ابتدا وارد سی پنل هاست خود شوید و از قسمت  Advanced روی Track DNS کلیک کنید. از قسمت Trace Route گزینه Trace را انتخاب کنید. در صفحه جدید Trace Route به شما نشان میدهد که کامپیوتر شما چه مسیری را طی میکند تا به هاست خود را برساند و در پایان مشخصات آی پی شما نشان داده میشود تا اگر اروری وجود داشته باشد به شما نمایش داده شود. آمار گزارش داده شده به شما نمایش میدهد که از کامپیوتر خود باید از چند تا سرور عبور کنید تا به هاست برسید و همچنین زمان مورد نیاز برای برقراری ارتباط چقدر میباشد .

Track DNS و Trace Route در سی پنل چیست؟

از توجه و همراهی شما با مقاله Track DNS و Trace Route در سی پنل چیست؟ خرسنیدم

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا