وردپرس

چرا باید در سایت خود از وبلاگ استفاده کنیم؟

با سلام و عرض ادب خدمت دوستداران ایرانی طرح

با گذشت زمان و پیشرفت در محتوا نویسی روی کار آمدن انواع استارت آپ و برندها داشتن وبلاگ برای سایت ها به یک نیاز طبیعی تبدیل شده است و فرقی نمیکند که شما یک وبلاگ شخصی داشته باشید که بخواهید محتوای روزانه را در آن بنویسید یا اینکه وبلاگ شرکتی بوده و به نحوه کار ، خدمات ارائه شده و یا معرفی محصول بپردازید.در کل داشتن وبلاگ و تولید محتوا به یک امر ضروری تبدیل شده است.

کسب و کارهای دارای وبلاگ موفق تر از کسب و کارهایی هستن که وبلاگ ندارند زیرا که وبلاگ این کسب و کارها به یک پاتوق برای مشتریان تبدیل میشود و تمرکز مشتری روی برند را زیاد کرده و اگر مشتری نیاز به خدمات مربوطه داشت به جای سرک کشیدن در سایت های دیگر میتواند از همان سایت پاسخ سوالش را دریافت کند.

 

مزایای وبلاگ نویسی و فواید داشتن وبلاگ

حتما شما نام بازاریابی محتوا و بازاریابی اینترنتی به گوش تان خورده است اهمیت تولید محتوا و وبلاگ نویسی روزانه در حال افزایش بوده و پرنگ تر میشود . با استفاده از تولید محتوا میتوان مشتریان زیادی را به حیطه کاری خود جذب کنید . آمار زیر کلیات حرف را بازگو میکند :

  1. شرکت های دارای وبلاگ ۹۷ درصد بیشتر از سایت های بدون وبلاگ لینک ورودی دارند.
  2. بیش از ۸۱ درصد آمریکایی ها به وبلاگ ها و اطلاعات ارائه شده در وبلاگ اعتقاد دارند.
  3. افراد فعال در حیطه بازاریابی اینترنتی که دارای وبلاگ میباشند  ۶۸ درصد بیشتر از سایر افراد مشتری کلیدی دریافت میکنند.
  4. ۶۰ درصد از کاربرانی که محتوای سایت های دارای وبلاگ را مطالعه میکنند دید مثبتی نسبت به شرکت داشته و ۶۱ درصد آمریکایی ها از طریق همین راه اقدام به خرید و استفاده از خدمات چنین شرکت هایی میکنند.

برخی از مدیران سایت ها از به دلایل مختلف مثل طولانی بودن پروسه جذب مشتری از طریق وبلاگ ، عدم توانایی در تولید محتوا ، عدم رغبت در پرداخت هزینه تولید محتوا و نویسنده و به دلایل مختلف از ساخت وبلاگ سر باز زده غافل از اینکه آینده از آن تولید محتوا بوده و صرفا با تمرکز روی تبلیغ و جمع آوری مشتری خام موفقیت امکانپذیر نمیباشد

چرا باید در سایت خود از وبلاگ استفاده کنیم؟

۱-بدست آوردن نیاز های روزمره

اصلی ترین مزیت داشتن وبلاگ بدست آوردن نیاز های مشتری با ایجاد یا معرفی محصول جدید است. ایده های خلاقانه به واسطه همین نیاز ها شکل گرفته و از گذشته تا به امروز اگر نیازی احساس نشود محصولی در کار نیست.

اگر آمار وبلاگ و سایت را بررسی کنید میبینید که مشتریان دنبال چه چیزهایی هستند و چه چیزهایی را جستجو میکنند سپس با استفاده از همین نیازها اقدام به ایجاد محصول و محتوا کرده و نیاز مشتری را برطرف کنید . با انجام این کار شاهد تغییراتی مانند نمونه های زیر میشوید :

  1. جذب رضایت مشتری
  2. اوج گرفتن قدرت برند
  3. تمرکز روی محصول و قرار گرفتن در لیست کسب و کاری که این ایده را راه اندازی کرده است.
  4. ترافیک بهتر سایت در موتورهای جستجو
  5.  جذب مشتری جدید
  6. فروش بیشتر و …

۲- افزایش سئو سایت

سایت های فروشگاهی و ارائه خدمات خاص دارای صفحات کمی هستند. حتی شاید تا چندین سال خبری از ساخت صفحات جدید نباشد ولی با ساخت وبلاگ امکان ایجاد صفحات جدید وجود دارد و به عنوان یک سایت فعال برای گوگل شناخته شویم .

چرا باید در سایت خود از وبلاگ استفاده کنیم؟

۳- افزایش ترافیک سایت و جذب افراد بیشتر برای بازدید 

با استفاده از همین وبلاگ و سئو بخش اعظمی از بازدید کنندگان سایت از طریق همین وبلاگ تامین میشود. با استفاده از وبلاگ نیازی به هزینه تبلیغات برای بهبود کسب و کار اینترنتی نیست.

۴-  اطلاع رسانی به مشتریان

ممکن است همه افراد غالبا ایمیل های خود را بصورت منظم چک نکنند ولی اکثر مشتریان بطور مداوم وبلاگ خود را برای خواندن محتوای جدید بررسی میکنند به همین خاطر بخشی از وبلاگ را که بیشتر به چشم میاید باید در در دید مشتری باشد و برای اطلاع رسانی در نظر گرفته شود.

۵-افزایش تعامل با مشتری 

ارتباطات مستقیم و تعامل بیشتر با مشتریان در یک کسب و کار آنلاین مهم ترین بخش هر کسب و کاری به حساب میاید. تولید محتوای با کیفیت تنها نیاز مشتری نیست بلکه مشتری نیاز به داشتن تعامل و ایجاد ارتباط با شماست.چرا باید در سایت خود از وبلاگ استفاده کنیم؟

۶-تبلیغات و معرفی محصولات جدید

بعد از رشد و افزایش سئو و بازدید وبلاگ میتوانید اقدام به معرفی محصول جدید کنید. وبلاگ بهترین مکان برای معرفی محصول جدید و معرفی کدهای تخفیف میباشد.

۷- ارزش آفرینی و برند سازی

وبلاگ نویسی درست و اصولی ارزش آفرینی برای یک کسب و کار را بیشتر میکند. دید بهتر ، برند شدن و مهم تلقی شدن محصول برای مشتری ارزش آفرینی دارد. مهم ترین چیز برای مشتری ارزش آفرینی و معنویات در ذهن مشتری است.

۸-خروج از حالت خشکی و ثابت

داشتن کسب و کار خشک به درد نمیخورد و با داشتن وبلاگ میتوان کسب و کار را از خشکی در آورد و از حالت خسته کننده و تکراری خلاص شد. مزیت های نوشته شده خروجی یک کسب و کار از حالت خشکی میباشد.

برای نصب یک سیستم مدیریت محتوا میتوانید از مقاله آموزش نصب وردپرس روی cpanel استفاده کنید.

 

از توجه شما به مقاله چرا باید در سایت خود از وبلاگ استفاده کنیم؟ متشکریم. 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

   

 

 

حراجمعه سابین سرور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا