فاکتور های سئو و بهینه سازی 2

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود.
۶- محتوای سایت برای کاربر جذاب باشد.
  بارها گفته شده است که محتوا در سئو پادشاه است.بسیار خوب ! این یعنی چه؟یعنی فرض کنید شما یک مقاله منتشر کرده باشید،که از نظرخودتان جذاب است،اما این می تواند باعث شکست شما در زمینه سئو شود ، یعنی ممکن است اصلا این مقاله شما برای کاربرانتان جذاب نباشد.

نکته : بطور مثال فرض کنید که سایت خبری دارید ، یک خبری هیجان انگیز در شهر یا کشور خود اتفاق می افتد.شما باید هرچه سریعتر از رقبای خود این مطلب را در وب سایت خود منتشر نمایید.اگر یک نفر مقاله شما را خواند و برای این کاربر هیجان انگیز بود بدون شک این مقاله را با ۱۰ نفر به اشتراک خواهد گذاشت.این همان محتوایی است که درسئو نیاز است.
 
۷-در محتوای خود از ویدیو استفاده کنید.
درچند سال گذشته بسیاری از متخصصین سئو و همچنین بسیاری از کاربران می گفتند که چه کسی حوصله دیدن ویدیو با فلان حجم را دارد؟و مقاله را بسیار دوست داشتند. اما الان هم مثل گذشته است؟ درجواب باید گفت:خیر! امروزه بسیاری از کاربران اینترنت برای یادگیری دنبال ویدیو های مفیدی هستند نه مقاله های بسیاری طولانی.

نکته:استفاده از ویدیو درمحتوای وب سایت ، اکنون معجزه می کندو گوگل نیز برای شما از سایر رقبای شما ارزش بیشتری قائل می شود.

تذکر:در محتوای خود حتی الامکان سعی کنید به نسبت موضوع سایت خود و نسبت به موضوع محتوای خود ویدیو تهیه کنید.

مثال:اگر سایت فروش قالب وردپرس دارید ، سعی کنید از طرز کار قالب و مدیریت و ... ویدیو تهیه کرده و درسایت به نمایش در بیاورید.
 
۸-از تاثیر شبکه های اجتماعی در کسب و کارخود غافل نشوید.
اگر واقعا دوست دارید دیده شوید،پیشنهاد ما به شما این است که در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید.

مثال:اگر یک محصول دارید مثلا فروش هاست یا طراحی سایت آن را می توانید با #هشتگ مناسب آن را منتشر کنید.هشتگ ها بیشتر در معرض دید هستند تا به نوشته های معمولی.

نکته:نگران این نباشید که وقتی در این شبکه ها فعالیت میکنید آیا واقعا تاثیر در فروش دارد یا خیر!به مرور زمان مشاهده خواهید کرد.

تذکر:گوگل در الگوریتم جدید خود به اسم عقاب تذکر داده است که طبق این الگوریتم جدید خود اگر سایتی در ۴شبکه اجتماعی (گوگل پلاس،فیسوبک،توئیتر،یوتیوب) فعالیت نمایند زیر نظر گوگل برای شما امتیاز و رتبه حساب خواهد شد که در سئوی سایت شما این موضوع بسیار تاثیر دارد.
 
۹-داشتن استراتژی برای دریافت بک لینک با کیفیت و قدرتمند
در طی سالیان گذشته ، گوگل پیج رنک هایی داشت که نشان دهنده اعتبار یک وب سایت بود.

تذکر:در امر سئو،اکنون در سال ۲۰۱۶ استفاده از بک لینک اصلا تاثیر بسزایی  ندارد.
مثال:شما وب سایت خبری دارید!به دنبال سایتی میگردید برای خرید بک لینک معتبر.بسیارخوب خرید کردید و طی یک ماه به اول گوگل با کلمه کلیدی مورد نظر منتقل کردید.بنظر شما آیا این جایگاه حق قانونی شماست و تا ابد میمانید؟جواب خیر است.چون همیشه زرنگ تر از شما نیز وجود دارد.صاحب همان سایتها بسیار زرنگ تر از شما هستند.این را قبول داشته باشید که زمان بک لینک تمام شده است و دیگر برای هیچ متخصص باتجربه ای بک لینک ارزش ندارد.

۱۰-مشارکت داشتن کاربران در وب سایت شما

متفاوت عمل کنید.وب سایت های بزرگی هستند که خود را به رتبه های بالاتری رسانده اند.برخی از آنها بسیار موفق بوده اند و برخی نیز به کمک روش هایی این رتبه ها را کسب کرده اند.
نکته: اگر وب سایتی دارید که محتوا تولید میکنید سعی کنید ثبت نام در اختیار کاربرخود بگذارید.
تذکر: در سال های ۲۰۱۵-۲۰۱۴ وب سایت هایی که قابلیت مشارکت درمحتوای کاربران را نداشتند کمی از اعتبار ساقط شدند.
مثال: برای سایت خود قابلیت (ثبت نام ،ورود،نگارش محتوا) را در اختیار کاربر بگذارید تابتواند آنچه که در ذهن دارد را به اشتراک بگذارد. سایت هایی که از این نظر از بقیه پیشی گرفته اند بصورت خیلی جدی از بقیه وب سایت ها بسیار مثبت و تاثیر گذار تر هستند.

 

**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۱ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.

موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

فاکتور های سئو و بهینه سازی 15

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 12

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 9

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 6

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 21

آموزش سئو و بهینه سازی سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از تمامی...

Powered by WHMCompleteSolution