فاکتور های سئو و بهینه سازی 3

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود.
۱۱-عمر دامنه در رتبه سایت تاثیر بسزایی دارد.
شاید زیاد شنیده اید که می گویند عمر و سن دامنه تاثیر زیادی دارد.اما خب بگذارید کمی بیشتر توضیح بدهیم. امروزه در بسیاری از گروه های تلگرام و شبکه های اجتماعی و وب سایت ها دامنه هایی برای فروش گذاشته اند که مثلا ۸ سال عمر و سن دارند اما تابحال هیچ وب سایتی برای این دامنه ها طراحی و ساخته نشده است. از لحاظ قانون قیمت گذاری و سئو این گونه دامنه ها هیچ ارزشی ندارند.

نکته: اگر قصد خرید دامنه با سن زیاد دارید، همیشه دامنه ای خریداری نمایید که روی آن درطی سالیان قبل وب سایتی بناشده و قابل استفاده است.

مثال :اگر دامنه ای دارید که بر روی آن دامنه ۲ سال است که کاربر جذب شده و مطالبی ایندکس شده دارد و برای خود رتبه ای را رقم زده است ، کمی به سئوی سایت خود نیز نزدیک تر شده اید.


۱۲- از کلمه کلیدی در اول اسم دامنه و ب سایت خود استفاده کنید.
چند وقت گوگل اعلام کرده بود که استفاده از کلمه کلیدی در اسم دامنه بی تاثیر خواهد بود ، اما بعد اعلام کرد اگر اسم دامنه شما دارای کلمه کلیدی مهمی باشد ۵۰-۱۰ درصد از پروژه سئو را کسب کرده اید. اما این را در نظر بگیرید که دامنه های با اسامی کلمه کلیدی توسط اشخاص جهت سود آوری گرفته شده اند و اینکار خیلی سخت است که بتوانید دامنه مناسبی پیدا کنید. اگر بتوانید دامنه هایی مثل tarahisite.ir را خریداری کنید که به این روش exact machdomain می گویند و گوگل نیز حدود چندماه پیش اعلام کرد که و ب سایتهایی که کلمه کلیدی انها در دامنه باشد اهمیت بخوصی می دهد

مثال : اگر وب سایتی دارید که مثلا دامنه ان به اسم  tarahisite.ir است ، می توانید روی این دامنه و سئو این سایت بیشتر کارکنید چون سه کلمه پر رقابت در خود دارد.
 
۱۳- کلمه کلیدی شما در اولین بخش دامنه باشد.
توجه کنید که دامنه شما بیشتر از ۱۲ کاراکتر نباشد.بخاطر سپردن دامنه شما توسط کاربر یکی از اصلی ترین نکات انتخاب اسم دامنه می باشد.

مثال: اگر قصد دارید که دامنه ای برای صنف گرافیک استفاده کنید می توانید به این شکل استفاده نمیایید  graphirani.ir که برند شما در قسمت دوم دامنه ذکر می شود . انتخاب دامنه مناسب می تواند بسیار تاثیر گذار واقع شود.


۱۴- زمان ثبت و انقضاء دامنه خیلی مهم می باشد.
این مورد در ایران اصلا رعایت نمی شود ولی در وب سایتهای مهم و خارجی اگر مشاهده کرده باشید میبینید که دامنه های مهم همیشه مدت زمان ۵ ساله یا ۱۰ ساله ثبت شده اند. این مورد بزودی برای ایرانی طرح انجام خواهد شد و تاثیر این بخش را در خود ایرانی طرح مشاهده خواهید کرد.

تذکر :گوگل این مورد را بسیار با اهمیت میداند و برای سایتهایی که چند ساله دامنه خود را ثبت میکنند رتبه بخصوصی قائل می شود.

مثال: شاید بگویید که ما نمیگذاریم مهلت دامنه سایت خود تمام شود و قبل از انقضا تمدید میکنیم اما این از نظر شما مورد اهمیت است نه از نظر گوگل. 
۱۵-تاثیر کلمه کلیدی در ساب دامنه یا زیر دامنه
باتوجه به اینکه کمپانی گوگل اخیرا اعلام کرده برای هر ساب دامنه نیز اعتبار خاصی قائل می شود همیشه سعی کنید توسط ساب دامنه ها وب سایت های مختلفی را در سطح اینترنت طراحی  کنید که برای سایت اصلی نیز یک بک لینک قوی تولید میشود و یک بک لینک واقعی.

نکته: فرض کنید دامنه ی iranitarh.com مال شما است اگر شما ساب دامنه ای به اسم cp.iranitarh.com ساخته باشید ، این ساب دامنه برای شما یک نوع لندینگ پیج محاسبه می شود.

مثال: وب سایتblogfa.com را شاید همه شما بشناسید اگر دقت کرده باشید گوگل هر کدام از ساب دامنه های این وبسایت را وب سایتی جدا انتخاب میکند و برای هرکدام نیز رتبه ای در برخی کلمات کلیدی ارائه میدهد.اگرشما نیز چنین کاری انجام دهید بدون شک در امر سئو موفق خواهید شد ، که البته الان این مورد برای وبلاگدهی های جدید کمی سخت شده است ; زیرا باید در امر برنامه نویسی وبلاگدهی بسیار حرفه ای باشند تا بر اساس الگوریتم های جدید موتورهای جستجوگر برنامه خود را بنویسند.


 
**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۱ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.
موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

فاکتور های سئو و بهینه سازی 17

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 12

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 9

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 11

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 15

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

Powered by WHMCompleteSolution