فاکتور های سئو و بهینه سازی 5

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود.

قسمت پنجم مقاله منتشر شد.مشکلی بود  ازقسمت نظرات با ما درمیان بگذارید.

قسمت چهارم را ازین قسمت حتما مطالعه کنید.

 

 

۲۱-استفاده از کلمه کلیدی در تگ توضیحات وب سایت

حتی الامکان سعی کنید در وب سایت خود از تگ توضیحات که در اصطلاح برنامه نویسی با Description  شناخته می شود و اهمیت خیلی زیادی دارد استفاده کنید. وقتی شما تگ توضیحاتی برای مقاله،محتوا،نوشته خود در صفحه ای از وب سایت خود قرار می دهید، گوگل تگ های شمارا بررسی کرده و به عنوان شاخص اصلی در محتوا قرار می دهد و در جستجوهایی توسط کاربران، وب سایت شما را به کاربران نمایش میدهد.
مثال:اگر مقاله ای درمورد سئو و بهینه سازی دارید ، سعی کنید درتگ توضیحات آن از کلیدی ترین کلمات استفاده نمایید.برای مثال "سئو و بهینه سازی وب سایت،فاکتورهای سئو،بهینه سازی وب سایت"  

۲۲-کلمه کلیدی خود را در تگ H1 هرصفحه به کار ببرید.

اگر تا کنون روزنامه ها را دیده باشید معمولا تمام مطالب و نوشته های آن روز نامه را مطالعه نکرده ایدو معمولا بزرگ ترین تیر برگ اول را مشاهده می کنید و سپس تصمیم به خواندن ان گزارش میگیرید . وب سایت هم دقیقا یک رسانه خبری اینترنتی است و هر صفحه از و ب سایت باید یک تیتر خبری درشت داشته باشد و تیتر بزرگ هر صفحه از سایت را همان تگ H1 آن صفحه می نامند که بین دو کد <h1> و <h2> قرار میگیرد. هر صفحه از سایت حتما باید یک تگ H1 قدرتمند داشته باشد و کلیدی ترین کلمه آن صفحه را در تگ H1 قرار بدید. مثال:اگر توجه کنید در سربرگ یا تیتر همین مقاله کلمات کلیدی "فاکتورهای سئو و بهینه سازی وب سایت" قرار گرفته است.
توجه: موتورهای جستجو با خواندن این تگ مهم متوجه موضوع و محتوای آن صفحه می شوند . یکی از ارکان مهم گوگل پس از ورود به هر سایت  که به آن توجه می کند تگ H1 است. 

۲۳-تمرکز برروی کلمه کلیدی خاص در محتوا نویسی

اگر می خواهید یک صفحه ای را برای کلمه کلیدی "طراحی سایت"بهینه سازی نمایید حتما در محتوای آن صفحه نیز بر روی کلمه کلیدی " طراحی سایت " تمرکز کنید و سعی نمایید کلمه کلیدی مد نظرتان را در سه سطر اول و سه سطر آخر محتوای آن صفحه تکرار کنید تا گوگل بتواند تشخیص دهد که محتوای کلیدی آن صفحه برای چه کلمه کلیدی بهینه سازی شده است تا سایتتان را در آن کلمه کلیدی به نتایج اول هدایت نماید.
مثال: درهمین قسمت توجه نمایید که کلمه طراحی سایت در دو مکان مختلف به نمایش درآمده است و لینک داده شده است. 

۲۴-تعداد کلمات موجود در هر صفحه

در گذشته ذکر میشد که هر مقاله ای که مینویسید باید دارای ۸۰۰ کلمه و یا بیشتر باشد.اما الان متخصصین سئو این گفتارگذشته را قبول ندارند و سابقه نشان داده است که مقاله ای که نوشته می شود ، الان باید هرمقاله دارای ۳۰۰۰ کلمه به بالاتر باشد،این محتوا شامل تصاویر و فیلم ها نیز می باشد،البته قابل ذکر است که هم اکنون نیز این میتوان مقاله ای با طول ۸۰۰ کلمه نوشت که خود جایگاهی دارد نسبت به مقاله های طولانی و بزرگ.
تذکر:هر چه قدر بتوانید در مورد یک موضوع مهم مقاله ای علمی تهیه کنید همانند همین مقاله که در حال مطالعه آن هستید ، برای شما موثر خواهد بود.  

۲۵-اندازه گیری چگالی کلمات کلیدی در هر صفحه

با تکرار کردن یک کلمه کلیدی در متن به کاربرانتان توهین میکنیدو  این موضوع باعث ترک کردن وب سایت شما توسط کاربر می شود.
مثال: اگر دوست دارید که وبسایت شما با کلمه کلیدی فروش هاست باکیفیت و یا فروش هاست ارزان در رتبه های اول گوگل قرار بگیرد سعی کنید از این کلمات فقط ۱-۳ بار در محتوای خود استفاده کنید. بر فرض مثال مقاله ای مینویسید به این مضمون : ما بهترین وب سایت فروش هاست هستیم.ما بهترین هاست ها را برای فروش داریم.سایت شما بهترین فروش هاست را دارد. این توضیحات کاملا بی ربط هستند و باعث ترک کردن صفحه توسط کاربر می شوند.پس سعی نمایید برای هرچه بهتر شدن وب سایت خود فقط یک الی سه بار از این کلمات کلیدی درمقالات و محتوای خود استفاده نمایید.
 
  تذکر: سئو برای انسان است، نه ربات های گوگل. ;-)

**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۱ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.

موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

نکاتی از بازاریابی ویدیویی -آموزش بازاریابی اینترنتی

نکاتی از بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۱۴ بود که با انجام پژوهشی بر روی انواع تکنیک های بازاریابی،...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 10

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 8

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 17

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

تاریخچه seo

تاریخچه SEOو بهینه سازی سایت تاریخچه: می توان گفت تاریخچه سئو به اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی که اولین...

Powered by WHMCompleteSolution