فاکتور های سئو و بهینه سازی 7

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود.

قسمت هفتم مقاله منتشر شد. مشکلی بود  از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

۳۱-کلمات کلیدی خود را در ۱۰۰ کلمه اول بکار ببرید.

یکی از اصلی ترین و کلیدی ترین کلمات سایت شما ۱۰۰ کلمه اول سایت شماست.

تذکر :منظور از ۱۰۰کلمه اول هر صفحه آن کلماتی نیستند که کاربران شما در نسخه نمایشی سایت شما مشاهده می کنند ، بلکه منظور page source می باشد. و گوگل نیز برای کلمات کلیدی که دراین قسمت تکرار شده اند اهمیت ویزه ای قائل می باشد.

نکته :سعی کنید اگر می خواهد یک URL خاصی را  در صفحه اول گوگل نگه دارید، میبایست که در پاراگراف اولا همان صفحه کلمه کلیدی مورد نظر خودر ا خداقل ۳ بار با رعایت اصول و اعتدال ، تکرار نمایید.  

۳۲-استفاده از تگ های H3 و H2 در محتوای وب سایت

در قسمت پنجم و بخش ۲۲ این سری  مقالات ذکر کردیم که از تگ H1 در محتوای وب سایت خود استفاده کنید. تگ های H3و H2  بعد از تگ H1  از اولیت بالایی برخورداند. یعنی اول باید در محتوای وب سایت خود از تگ  H1  استفاده کنید و سپس به مراتب اولویت با تگ H2 است که باید استفاده کنید و سپس از تگ H3 استفاده نمایید. گوگل و سایر موتورهای جستجوگر ارزش بالایی برای این تگ ها قائل هستند.

مثال : تمامی قسمت های نوشته شده این مقاله و بخش به بخش  H  گذاری شده اند.اما توجه داشته باشید که فقط یک بار از تگ H1 در هر صفحه ای از این مقالات استفاده شده است و سپس از تگ های H4.H3.H2 استفاده شده است.  

۳۳-رعایت کردن ترتیب استفاده از کلمات در تیتر و صفحه

همانطور که میدانید گوگل جستجوهایی را به کارران نمایش می دهد که بیشترین شباهت را به عنوان وب سایت داشته باشد. شما یک وب سایتی طراحی کردید با عنوان"طراحی وب سایت در تبریز" و ۳ سال است که فعالیت می کنید دراین زمینه و با این وب سایت.خب شما رقیبی دارید با همین کلمه " طراحی وب سایت در تبریز" که ۵ سال است فعالیت می کند. حالا اگر کاربری کلمه "طراحی وب سایت در تبریز" را سرچ کند،گوگل ابتدا سایت شما را به کاربر نشان خواهد داد و سپس سایت های رقیبان شما را نشان می دهد.
نکته : بنابراین بر اساس همین بخش توصیه ای که می کنیم به شما، این است که کلمه کلیدی خود را هوشمندانه انتخاب کنید.
مثال : کلمات کلیدی زیر برای وب سایت هایی که کار ایشان طراحی وب سایت می باشد و دوست دارند با کلمه خاصی مانند " طراحی وب سایت در تبریز،طراحی وب سایت در تهران ، طراحی وب سایت در خوزستان ، طراحی وب سایت ارزان" و ... وب سایت خود را به کاربران خود نشان دهند باید ازبین تمامی کلمات کلیدی این کلمات را بیشتر بکار ببرند.  

۳۴-لینک دادن به وب سایت های باکیفیت و قدرتمند

برخی از افراد دوست دارند ، تنها لینک گیرنده باشند و به هیچ عناون لینکی به وب سایتی ندهند.این یک کار بسیار وحشتناکی است که یک وبمستر انجام می دهد.

تذکر :تنها به وب سایت هایی لینک بدهید که معتبر هستند  درجهان و از رتبه های بالایی نسبت به بقیه پبرخوردار هستند.

مثال :اگر درحال حاضر مقاله ای رااز یک سایت خارجی دانلود کردید و از آن بسیار خوشتان آمد ، سعی کنید در انتهای مقاله خود لینک آن سایت و مطلب را در وب سایت و صفحه خود قرار دهید.البته نباید این کار را به صورت مکرر انجام داد و برای هرصفحه یک لینک خارجی کفایت می کند.

نکته :پس همیشه بدنبال لینک گیری نباشید ، به فکر لینک دادن (البته لینک های مفید و قدرتمند) نیز باشید که رتبه شما را بهبود می بخشد و باعث بخشیده شدن جرایم شما در نزد موتورهای جستجو گر می شود. 

۳۵-حل نمودن معمای داخل سایت به وسیله لینک شهای خروجی

این فاکتور که در حال ذکرش هستیم یکی از فاکتورهایی می باشد که به تازگی راه اندازی شده است و مخصوص وب سایت هایی است که تازه راه اندازی شده اند و میخواهند در گوگل و سایر موتورهای جستجوگر ، آن هارا شناخته و هرچه سریع تر موضوع و کلمات کلیدی آن ها را شناخته و به آن ها رتبه بدهند. نکته ای که قابل ذکر می باشد این است که ربات های گوگل برای بار اول که به وب سایت شما می آیند تا کد ها ، موضوع و کلمات کلیدی و .. وب سایت شما را بررسی و تجزیه تحلیل  می کنند و می خواهند وب سایت شمارا در خدمات و طبقه بندی های مخصوص خود قرار دهند. بسیار خوب! حالا می خواهید به گوگل بفهمانید وب سایت موردنظر شما درجه زمینه ای فعالیت دارد؟!خب برای اینکه ربات های گوگل و سایر موتورهای جستجوگر بدانند که موضوع وب سایت شما چیست باید یک لینک کلی به یک وب سایت معتبر جهانی بدهید که ربات های گوگل وب سایت شما را بنابر موضوع این وب سایت معتبر بشناسند و درجستجوها به کاربران شما نمایش دهند. این یک معمای پیچیده ای است و در فاکتورهای قدیمی مورد بحث نبود اما الان یک فاکتور بسیار مهمی می باشد. خود ایرانی طرح این موضوع را درحال حاضر رعایت کرده است و شاهد پیشرفت روز افزون طراحی وب سایت ایرانی طرح)هستیم.  

**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۳ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.

موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

فاکتور های سئو و بهینه سازی 5

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

نکاتی از بازاریابی ویدیویی -آموزش بازاریابی اینترنتی

نکاتی از بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۱۴ بود که با انجام پژوهشی بر روی انواع تکنیک های بازاریابی،...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 11

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 13

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت برای کاربران و موتور...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 8

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

Powered by WHMCompleteSolution