فاکتور های سئو و بهینه سازی 8

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود.

قسمت هشتم مقاله منتشر شد. مشکلی بود  از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

۳۶- محتوا های ارائه شده در سایتتان را ویراستاری کنید.

  فقط میتوان در این مورد چند جمله مفید و مختصر ذکر کرد و آن نیز این است که : سعی کنید در هیچ کدام از مقالاتتان غلط املایی و نگارشی نداشته باشید.زیرا گوگل اخیرا به وب سایت های فارسی زبان اهمیت بیشتری قائل است و بیشتر انالیز می کند.ودقت داشته باشید که تمام مقالاتتان را برای کاربران می نویسید نه گوگل. گوگل نیز وب سایت شما را برای کاربران در صورتی نمایش می دهد که از غلط های املایی زیادی استفاده نکرده باشد. بنابراین سعی داشته باشید از نگارش صحیح و درست استفاده نمایید.  

۳۷-از مطالب دیگران کپی برداری نکنید(انسانیت را درک کنید.)

سعی کنید به هیچ وجه  گوگل و کاربران خود را گمراه نکنید. درگذشته بسیاری از متخصصین سئو ، براین باور بودند که اگر یک وبلاگ کوچکی مقاله ای منتشر کرد که درگوگل رتبه ای بدست نیاورده بود و مقاله اش را بردارید و در سایت بزرگ خود منتشر کنید ،آن مطلب به اسم شما ثبت خواهد شد،درحالی که دیگر به هیچ وجه این کار ممکن نیست و یک دور زدن برای گوگل محسوب می شد و جریمه بزرگی برای شما خواهد داشت.(جریمه نقدی نیست!مراقب باشید!!!) پس اگر کسی به شما توصیه کرد که مقالات وب سایت های کوچک را کپی نمایید به هیچ عنوان حرفش را به گوش نسپارید.  

۳۸- از میکرو دیتا یا اسکیما ها  استفاده کنید.

استفاده از میکرودیتاها (schema) یا اسکیما ها اخیرا خیلی مورد استقبال قرار گرفته است که مرجع اصلی این نوع کد ها هم سایت   schema.org  است. اگر شما نیز از کسانی هستید که از سیستم ها مدیریت محتوای جوملا،وردپرس،دروپال و.. استفاده میکنید،حتما ازبرنامه نویس سایت خود این راه بخواهید که این کد ها را داخل سایتتان رعایت کند که این امر باعث رشد پیشرفت وب سایت شما می شود. مثال: اخیرا اگر محصولی را درگوگل سرچ کرده باشید مشاهده میکنید که در قسمت های سمت راست یا چپ سایت هایی با امتیاز های  مختلف که بصورت ستاره هستند را به کاربر نمایش می دهد،آن ستاره ها یا بازخوردها مربوط به schema هستند که شما مشاهده میکنید. تذکر: در مورد اسکیما ها حتما تحقیق بیشتری نمایید.  

۳۹-تعداد لینک های خروجی سایتتان را کنترل نمایید.

این کار اکثرا در وب سایت های خبری ، دانلود و تفریحی انجام می شود،که اصلا کاربهینه و استانداردی نیست.شاید بپرسید یعنی چی و چرا ؟ بسیارخوب! جواب این است که : اکثر این مدیران وب سایت های ذکر شده به گونه ای ناشیانه عمل میکنند که از رتبه سایت خود به بقیه لینک ها می بخشند. توجه کنید که اگر چنین سایت هایی دارید نباید به هیچ عنوان لینک های follow به کسانی که درسایت شما تبلیغ میگذارند دهید،وباید این لینک های گذاشته شده بصورت nofollow درسایت شما درج شوند.

مثال:وب سایت شما دارای رتبه ۵۰ ایران می باشد.دروب سایت خود تبلیغات بنری و متنی گذاشته اید (مثلا ۲۰ عدد تبلیغات گذاشته اید)همه این لینک ها نیز اگر فالو باشند یعنی اینکه امتیاز آن صفحه وب سایت شما به ۲۰ قسمت تقسیم شده است و این یک رتبه منفی برای وب سایت شما محسوب می شود.  

۴۰-از مالتی مدیا (عکس+فیلم) در محتوای خود استفاده کنید.

درگذشته ای نه چندان دور مردم عاشق خواندن مقالات،کتابها،روزنامه و متون بودند.اما امروزه به علت نامعلومی (بروز شدن تکنولوژی) مردم عزیز کره ی زمین  علاقه ای به خواندن متون ندارند. آن هم چه بسا که طولانی باشد. بنابراین از نوشتن مقالات بالای ۵ پاراگراف و ۵ بخش خودداری کنید.اما از ۵۰۰ کلمه کمتر نباشد.(البته اگر مقاله علمی است)

نتیجه گیری این بخش: سعی نمایید از مالتی مدیا (متن+عکس+فیلم) در محتوای خود استفاده نمایید.این را هم در نظر بگیرید که محتواهایی که شامل عکس و فیلم می باشند توسط کاربران به اشتراک گذاشته می شوند بدلیل محبوبیت بالا و این یک رتبه بخصوصی برای شما حساب خواهد شد.
تذکر:وقتی را که برای تهیه فیلم های وب سایت خود انجام می دهید را بی ارزش قلمداد نکنید و اعتقاد داشته باشید که نتیجه این فیلم ها را خواهید گرفت.

مثال:همین سری مقالات آموزش سئو بخاطر همین مشکلات بصورت ۵ بخشی تنظیم و تولید می شوند. 

**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۳ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.

موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

نکاتی از بازاریابی ویدیویی -آموزش بازاریابی اینترنتی

نکاتی از بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۱۴ بود که با انجام پژوهشی بر روی انواع تکنیک های بازاریابی،...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 18

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 6

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 11

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 16

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت   از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل...

Powered by WHMCompleteSolution