فاکتور های سئو و بهینه سازی 11

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود. 

۵۱-هرکدام از مطالب سایت خود را تگ گذاری کنید.

توصیه می کنیم تا می توانید از تگ های مناسب و اصولی با مقاله خود استفاده کنید اما استفاده بیش از حد از متا تگ ها می تواند باعث ضربه به وب سایت شما شده و کاربر را از جستجو ها گمراه کرده و در نتیجه سایت شما در نتایج جستجوگر ها نمایش داده نشود.بناباین از تگ های اصولی و مناسب استفاده کنید و این مورد را جدی بگیرید.
نکته : برخی از مدیران سایت ها در این فکر هستند که گوگل را با تگ های زیاد ولی بی مصرف منحرف کنند اما از این موضوع غافل هستند که اسپایدرهای گوگل خیلی پیچیده تر می خزند و مقالات شما را به دقت برسی می کنند و ممکن است به همین دلیل مشکلاتی نیز برای شما بوجود بیاید و همینطور ممکن است وب سایت شما در لیست سیاه گوگل وارد شود.

تذکر: سعی کنید بیش تر از ۸-۵ عدد تگ اصولی و مرتبط با موضوع مقاله را در برچسب های وب سایت خود قرار ندهید. 

۵۲-سعی کنید کلمه کلیدی موردنظرتان در آدرس دامنه وجود داشته باشد.

علاوه بر اینکه بحثی در قسمت های اول منتشر کردیم که مربوط به بودن کلمه کلیدی در آدرس دامنه بود ، هم اکنون نکته دیگری نیز در این مورد وجود دارد.سعی کنید آدرس های صفحات وب سایت خود را کوتاه انتخاب نمایید و کلمه کلیدی مورد نظر شما در آدرس صفحه وجود داشته باشد. مثلا اگر مقاله ای را در مورد طراحی وب بر اساس استاندارد های روز دنیا نوشته اید می توانید به صورت کاملا مختصر و مفید در آدرس صفحه خود به این شکل بنویسید:  web designin 2016 

۵۳- به منابع و محتواهای تولید و منتشر شده در سایت خود لینک دهی کنید.

اگر چنان چه شما نیز مقاله ای را ترجمه کردید یا یک مطلبی را از یک سایت دیگر نقد می کنید بهتر است که منابع آن را نیز درج نمایید. این کار علاوه بر افزایش فرهنگ بین وب مستران ،موتور های جستجو گر نیز اعتباری به صفحه شما می دهند. اگر مطلبی را از یک سایتی کپی و پیست کردید حتما سعی کنید به منبع آن نیز لینک بدهید . این کار یک امتیاز مثبت برای شما خواهد بود.

تذکر: اگر این چنین نشود موتورهای جستجو گر یک امتیاز و نمره منفی برای شما در نظر می گیرند. 

۵۴- در محتوای خود از bullet point استفاده کنید .

برای موتورهای جستجوگر علی الخصوص گوگل بسیار اهمیت دارد که محتوای خود را برای ربات نوشتید یا انسان؟ بنابراین کاملا در نظر می گیرد که مطالب سایت شما خوانا و زیبا طراحی و دسته بندی شده است یا خیر؟ که این مورد یکی از عوامل شناسایی کیفیت نوشتاری و دسته بندی محتوا است که قسمت های مهم و طولانی را علامت گذاری کنید.(به نوعی به قسمت هایی که دارای اهمیت هستند برای کاربر را پررنگ تر کنید.) مثلا ما برای استفاده از کلمه مهم از علامت (*) قرمز رنگ استفاده می کنیم .
تذکر : در مورد bullet point ها بیشتر تحقیق کنید.
نکته *: bullet pointها همین علامت های ستاره ، مربع و اعداد هستند که به محتوا نویسی حرفه ای خیلی مربوط می باشند. 

۵۵- برای سایت خود نقشه سایت تهیه کنید.

نقشه سایت یکی از اصلی ترین اولیت های سئو و بهینه سازی سایت محسوب می شود که مجموعه ای از کد هایی هست که در آن آدرس url صفحات مهم وب سایت قرار می گیرد. خزنده و ربات های گوگل و موتور های جستجوگر دوست دارند هنگامی که به یک وب سایت وارد می شوند در اول نقشه سایت شما را برسی کنند. سعی کنید که آدرس نقشه سایت خودرا به صورت واضح و مشخص قرار بدهید . به عنوان مثال به این شکل( iranitarh.com/sitmap.xml)نقشه سایت خودرا به وبمستر تولز گوگل معرفی کنیدو منتظر بمانید تا گوگل تمام صفحات سایت شما را برسی و ایندکس نماید. 

**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۸ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.

موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

فاکتور های سئو و بهینه سازی 13

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت برای کاربران و موتور...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 17

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 9

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 16

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت   از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل...

فاکتور های سئو و بهینه سازی ۱

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

Powered by WHMCompleteSolution