فاکتور های سئو و بهینه سازی 12

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت

در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در این زمینه بودیم که متاسفانه برخی از لحاظ سئوبی ارزش خطاب میشدند و یا بسیار طولانی نوشته شده اند که کاربران از خواندن این گونه مقالات صرف نظر میکنند و رها کرده و مقاله جدید را انتخاب می کنند و میخوانند که کوتاه تر باشد. ازین رو ما تصمیم گرفتیم ، مقالات را به صورت خلاصه،دسته بندی شده و کوتاه تر در قسمت های مختلف بنویسیم که درک مقالات برای شما مناسب باشد و مورد قبول واقع شود.

 

۵۶- سایت خود را کاربرپسند طراحی کنید.

برخی از دوستان فکر میکنن هدف از سئو این است که کابر وارد سایت شود اما این کاملا فکر غیر منطقی می باشد. زیرا کاربری که وارد سایت می شود اگر ظاهر وب سایت شما به قدری زیبا باشدکه کاربر مجذوب خود کند این نیز برای سایت شما یک امتیاز مثبت در نظر گرفته خواهد شد. در نتیجه سعی کنیددر مبحث ux کمی جلو تر از دیگران باشیدتا کاربران بعد از ورود به سایت شما ،سایت را بوک مارک نمایند که گوگل خیلی دوست دارد بداند کاربر از سایت شما خوشش آمده است یا خیر؟ پس مبحث ux ( از نظر کاربران ) جدی بگیرید. 

۵۷-از پارک دامین های بهینه استفاده کنید.

افراد بسیاری فکر می کنند که با خرید دامنه های با رتبه بالا و رنک بالا و پارک کردن آنان بر روی دامنه اصلی رتبه آنها افزایش پیدا می کند . البته باید ذکر شود که این فکر کار کسانی است که با علم ناقص و اشتباه خود این صحبت هارا پخش کرده و کاربر نیز با خواندن مطالبشان به اشتباه افتاده است. اما این نکته را در نظر بگیرید که اگر ۱۰ عدد دامنه رنک بالا دارید ، نباید به صورت عادی پارک کنید ، بلکه باید این دامنه ها را توسط کد redirect از نوع ۳۰۱ بر روی سایت پارک کنید که اعتبار دامنه ها بر روی سایت شما منتقل شوند نه پارک غیر اصولی دامنه ها .

تذکر : فقط در صورت نیاز جدی اینکار را انجام دهید بر فرض مثال :فقط هنگام تغییر آدرس به سایت جدید اینکار را انجام دهید. 

۵۸-صفحه تماس با ما داشته باشید.

موتورهای جستجو و گوگل تمام صفحات شما را بررسی می کنند مانند قسمت فوتر ،هدر،تماس با ما ، اکانت google+ و تنها هدف گوگل  این است که متوجه شود آیا وب سایت شما یک سایت معتبر و قابل اطمینان است یا خیر؟ آیا تمام اصول رعایت شده است یا خیر؟ صفحات مهمتری در سایت شما موجو است یا خیر؟ موقعی که سایت خود را طراحی می کنید سعی کنید صفحه تماس با ما به بهترین شکل ممکن طراحی کنید  و همچنین سعی کنید در صفحه تماس با ما آدرس ایمیل ، آدرس محل کار ، شماره تلفن و گوگل را نیز قرار دهید و همچنین فرمی که کاربر بتواند با شما تماس بگیرد را نیز طراحی کنید که در این کار علاوه بر جذب کاربر ،نظر موتورهای جستجوگر را نیز به خود جلب خواهد کرد.

نتیجه گیری: صفحه تماس با ما سایت خود را دست کم نگیرید.

۵۹-در هر صفحه از سایت خود چیدمان محتوا را رعایت کنید.

اگر دوست دارید که هم کاربر و هم ربات های جستجوگرها بتوانند به آسانی در صفحه های وب سایت شما گردش کنند و اطلاعات سایت را به راحتی استخراج نمایند سعی کنید چیدمان محتوا و جوملات خود را در هر صفحه رعایت کنید که این روش یک علم در زمینه طراحی وب سایت محاسبه می شود.
نکته : الگوی z patern که توسط شرکت moz ارائه شده است و که در این الگو به خوبی توضیح داده شده است که کاربر پس از ورود به وب سایت چه قسمت هایی را به صورت خودکار و ناخود آگاه مشاهده می کند و چه قسمت هایی بیشتر به چشم می خورد.

تذکر : بحث کردن در مورد چیدمان محتوا در هر صفحه از سایت یک علم و دانش تخصصی است که می توانید در وب سایت moz.com/blog بیشتر در این مورد تحقیق مطالعه نمایید.

نکته *: روش چیدمان محتوا در هر صفحه از سایت یک روش عملی است و بنابر این باید نهایت تلاش خودرا در این مورد بخرج دهید. 

۶۰-سایت خود را همیشه بروزرسانی نمایید.

باید بدانید چیزی که در نگهداری وب سایت و سئو دارای ارزش بسیاری است بروزرسانی مداوم وب سایت می باشد .
تذکر * : همیشه در نگهداری وب سایت کوشا باشید و سعی کنید با بروز نگه داشتن محتوای خود باعث افزایش رتبه صفحات وب سایت خود در موتورهای جستجوگر شوید .

نکته * : همیشه سعی کنید در یک بازه زمانی منظم مطالب جدید ، تصاویر و مدیاهای جدیدتری ارائه دهید که باعث افزایش رتبه وب سایت شما خواهد شد.

نکته **: با به روز نگه داشتن محتوای وب سایت خود کاربر را به سمت وب سایت خود جذب کنید که در موتور های جستوجوگر اهمیت زیادی خواهید داشت.  

**این مقاله در تاریخ ۹۵/۰۶/۰۸ با اصلاح غلط های املایی و درج تصویر آپدیت شد.

موفق باشید.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

تاریخچه seo

تاریخچه SEOو بهینه سازی سایت تاریخچه: می توان گفت تاریخچه سئو به اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی که اولین...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 17

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت از قسمت ۱۵ تا ۲۶ مقاله آموزشی سئو سعی میکنیم به طور کامل از...

نکاتی از بازاریابی ویدیویی -آموزش بازاریابی اینترنتی

نکاتی از بازاریابی ویدیویی در سال ۲۰۱۴ بود که با انجام پژوهشی بر روی انواع تکنیک های بازاریابی،...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 7

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت در بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی شاهد مقالات زیادی در...

فاکتور های سئو و بهینه سازی 13

فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت فاکتور های سئو و بهینه سازی وب سایت برای کاربران و موتور...

Powered by WHMCompleteSolution